starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 0 głosów | średnia głosów: 0

Polska woj. śląskie Bytom Karb ul. Elżbiety św. Park im. Marii Konopnickiej Muszla koncertowa

1959 , Pierwszy koncert w nowym amfiteatrze kop. Bobrek – „Tradycje górnicze Ziemi Bytomskiej”, 1967 r.

Skomentuj zdjęcie
Natrafiłem na taki interesujący fragment prasowy :)

„[...] Kolejnym punktem programu obchodów święta 22 lipca, będzie uroczyste otwarcie dużego amfiteatru w parku kop. „Bobrek”. Ten kulturalny obiekt spełniał będzie role ośrodka w którym odbywać się będą imprezy i występy artystyczne dla ludności największej a jednocześnie bardzo ubogiej w miejsca rozrywek kulturalnych dzielnicy Bobrek.
Po oficjalnym otwarciu odbędzie się festyn w którym wystąpią zespół Związku Zawodowego Górników ze Świętochłowic oraz zespoły orkiestralne i taneczne huty i kopalni „Bobrek”. Organizatorzy przygotowali szereg niespodzianek dla uczestników festynu.” – „Życie Bytomskie”, 1959, nr 29
2026-06-24 01:07:10 (3 godziny temu)
Schomberg
+1 głosów:1
Można zaznaczyć rok budowy 1959.
2026-06-24 01:08:14 (3 godziny temu)
do Schomberg:
Dopisany.
2026-06-24 02:17:10 (2 godziny temu)
Schomberg
Na stronie od 2024 marzec
2 lata 3 miesiące 13 dni
Dodane: 24 czerwca 2026, godz. 0:59:36
Źródło: inne
Rozmiar: 3090px x 2160px
0 pobrań
27 odsłon
0 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Schomberg
Obiekty widoczne na zdjęciu
amfiteatry i estrady
Muszla koncertowa
więcej zdjęć (2)
Zbudowano: 1959
Park im. Marii Konopnickiej
więcej zdjęć (4)
ul. Elżbiety św.
więcej zdjęć (15)