starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 0 głosów | średnia głosów: 0

Polska woj. zachodniopomorskie powiat kamieński Międzyzdroje ul. Bohaterów Warszawy Molo Wejście na molo

Lata 1972-1974 , Widokówka - wejście na molo.

Skomentuj zdjęcie
Dodane wcześniej, inaczej przypisane, inaczej datowane, obydwa słabej jakości, nie wiem które lepsze...:

wymienić, czy usunąć?
2026-06-25 07:55:02 (15 godzin temu)
do 4elza:
To lepsze.
2026-06-25 12:20:48 (11 godzin temu)
nyskadolniak
+2 głosów:2
Raczej najwcześniej 1975 (brak poprzeczki mola).
2026-06-25 12:23:24 (11 godzin temu)
4elza
Na stronie od 2019 luty
7 lat 4 miesiące 4 dni
Dodane: 25 czerwca 2026, godz. 7:50:22
Autor: Jan Hattowski ... więcej (14)
Rozmiar: 1200px x 843px
1 pobranie
61 odsłon
0 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia 4elza
Obiekty widoczne na zdjęciu
Wejście na molo
więcej zdjęć (118)
Zbudowano: 1906
Molo
więcej zdjęć (103)
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1994
Molo w Międzyzdrojach – pomost o długości 395 m wychodzący w głąb Morza Bałtyckiego z plaży w Międzyzdrojach. Ma także status przystani morskiej.
Molo ma konstrukcję żelbetową, wychodzi w głąb Zatoki Pomorskiej w kierunku północno-zachodnim z plaży na wyspie Wolin. Mieści się ono przy amfiteatrze w środkowej części międzyzdrojskiej plaży. Przy wejściu na molo znajdują się dwie charakterystyczne białe wieże.
W 1994 roku z funduszy miejskich rozpoczęto prowadzoną w dwóch etapach budowę nowego mola. Pierwsza część o długości 120 m i szerokość 17,5 m została oddana do użytku w 1996 roku. Konstrukcja mola żelbetowa została posadowiona na palach wielkośrednicowych, rurowych o średnicy 1,5 m i długości 32,0 m.
Drugi etap to przedłużenie mola do długości 395 m, ukończone pod koniec 2004 roku. Z inicjatywy firmy Adler-Schiffe Polska sp. z o.o, [8] w 2004 roku molo zostało przedłużone o 275 m. Ostatnie 75 m jest obniżone, by mogły do niego cumować statki żeglugi przybrzeżnej. Ostatnie 40 m stanowi przystań pasażerska o nośności 70 ton[9].
Na wydłużenie pomostu armator wydał 2 mln euro (ok. 8,5 mln złotych). Celem przedłużenia mola była możliwość przybijania do Międzyzdrojów statków białej floty, organizujących rejsy wycieczkowe do Świnoujścia i niemieckich portów Uznamu. Adler-Schiffe będzie przez 40 lat administratorem mola.
19 marca 2005 roku odbyła się uroczystość otwarcia nowo dobudowanej części mola.
Od czerwca 2005 molo w Międzyzdrojach ma status przystani morskiej. Od września 2006 roku do grudnia 2007 roku na terenie mola działało morskie przejście graniczne Międzyzdroje.
ul. Bohaterów Warszawy
więcej zdjęć (1432)
Dawniej: Westendpromenade, Strandpromenade