starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 17 głosów | średnia głosów: 5.71
Skomentuj zdjęcie
maj
+2 głosów:2
Neo[EZN]
+2 głosów:2
do maj: Gratulacje! Bardzo cieszę się, że Twoja mrówcza praca Wiesławie jest powoli zauważana :)
To co robisz to praca z która pochłania sporo czasu, nie ma z niej pieniędzy ale może dzięki niej dowiemy się czegoś więcej o miejscach, które uwieczniasz na zdjęciach - potrzeba tylko trochę cierpliwości.
2013-04-24 19:07:45 (13 lat temu)
Bardzo piękne przemówienie w wykonaniu "Głosu Naczelnego", wzruszyłem się do łez, no a co z resztą urobionych po "pachy" fotopolan ?
stało się, trzeba teraz każdemu coś miłego powiedzieć albo wygłosić orędzie do narodu.
Oczywiście zażartowałem, zdjęcie piękne, miałem go zaszczyt obejrzeć jako jeden z pierwszych.
2013-04-24 19:35:54 (13 lat temu)
maj
Na stronie od 2012 luty
14 lat 4 miesiące 17 dni
Dodane: 8 maja 2012, godz. 19:42:38
Autor zdjęcia: maj
Rozmiar: 1308px x 854px
Licencja: CC-BY-SA 3.0
Aparat: COOLPIX L120   
1 / 800sƒ / 3.2ISO 806mm
7 pobrań
3762 odsłony
5.71 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia maj
Obiekty widoczne na zdjęciu
Architekci: Dominik Merlini, Henryk Marconi
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1775
Dawniej: Pałac prymasa Michała Poniatowskiego
Zabytek: 1036/210 z 20.11.1959

Barokowo-klasycystyczny pałac prymasa Michała Poniatowskiego, brata króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Wzniesiony przez Dominika Merliniego w latach 1775-1779, przebudowany przez Henryka Marconiego w 1837. Pałac jest otoczony parkiem, założonym w XVIII w., z romantycznymi budowlami: Domkiem Chińskim, oranżerią czy Grotą pustelnika. Grota wybudowana z cegły w 1778 roku, projektu architekta Szymona Bogumiła Zuga. Według legendy w grocie zaczynał się podziemny tunel, który przechodził pod Wisłą i prowadził do Bielan[1]. Wnętrza pałacu są bogato zdobione, m.in. malowidłami Szymona Mańkowskiego i Antoniego Tavellego i sztukateriami Włocha Anotono Bianchi. W dniach 5-7 września 1939 w pałacu mieściła się Kwatera Główna Armii "Modlin". Pałac został spalony w 1944 r., a po wojnie odbudowany. Obecnie ośrodek PAN.

/p>
Zespół pałacowo-parkowy
więcej zdjęć (2)
Zabytek: -
ul. Modlińska
więcej zdjęć (392)