starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 13 głosy | średnia głosów: 5.65
Skomentuj zdjęcie
Fotografowanie wnętrza na własny użytek jest bezpłatne i w zasadzie tylko hol główny. Sesja w pozostałej części obiektu jest już płatna... :)
2012-05-23 20:59:49 (14 lat temu)
Jerzy Mielcarek
+1 głosów:1
Trzeba płacić , bo każde zdjęcie "dewastuje obiekt ....
Taki pomysł mieli górale już sto lat temu ... za zdjęcie na hali Kondratowej trzeba było płacić bo gazda miał tam " swojom cynść ". Tak więc, za ładny widok, i tym bardziej za jego zdjęcia " trza bulić dutki "
2012-05-24 08:08:38 (14 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
+1 głosów:1
Zrobią wszystko by zarobić... Poważniej mówiąc dobra sesja byłaby niezłą promocją obiektu ale wolą łupić fotografujących ;) i w ten sposób odstraszać ... Obawiam się, że widząc kogoś z aparatem już słyszą szelest banknotów hihi
2012-05-24 12:52:38 (14 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
Na stronie od 2009 wrzesień
16 lat 9 miesięcy 0 dni
Dodane: 23 maja 2012, godz. 17:58:25
Autor zdjęcia: Arkadiusz K. (Arro)
Rozmiar: 1300px x 951px
Licencja: CC-BY-SA 3.0
Aparat: NIKON D5000
1 / 60sƒ / 3.5ISO 80018mm
5 pobrań
2066 odsłon
5.65 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Arkadiusz K. (Arro)
Obiekty widoczne na zdjęciu
pałace
Pałac Kawalera
więcej zdjęć (146)
Architekt: Ernst von Ihne
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1903-06
Zabytek: A/1458/98

Pałacyk wchodził w skład założenia pałacowo-parkowego. Został zaprojektowany przez ii zbudowany w latach 1903-06 w stylu neobarokowym. Na fasadzie zachował się herb fundatorów - von Donnersmarcków. Pałac został wybudowany dla cesarza Wilhelma II. Na gościa czekały podłogi z dębowego parkietu, posadzki z istryjskiego marmuru, amerykańskie wanny Royal z jednego kawałka fajansu oraz centralne ogrzewanie. Do zabawy miał zachęcać wyryty na frontonie napis: "Memento vivere" (Pamiętaj o życiu). W latach 1924–1937 w pałacu mieszkał przewodniczący Komisji Mieszanej dla Górnego Śląska Felix Calonder. Po zakończeniu II wojny światowej obiekt został odrestaurowany i służył jako ośrodek szkoleniowy dla górnictwa. Później w „Pałacu Kawalera” mieścił się hotel i restauracja. Obecnie odbywają się wydarzenia kulturalne.


Park
więcej zdjęć (301)
Architekt: Gustaw Meyer
Zabytek: A/606/66
Zabytkowy park krajobrazowy znajdujący się w Świerklańcu. Pierwotny park założono już w latach 1670-80 przez ówczesnych właścicieli z rodu Henckel von Donnersmarck obok istniejącego już wtedy zamku.W 1865r. berliński architekt Gustav Meyer opracował nowy projekt parku o pow.250 ha. Powstały aleje,grupy atrakcyjnych drzew i krzewów,staw, fosy wzbogacone architekturą. W czasie wojny i po wojnie park uległ poważnemu zniszczeniu.Mimo to nadal zachwyca swoją świetnością./źr. materiały i tablice reklamowe/
Wnętrze
więcej zdjęć (32)
Atrakcja turystyczna
ul. Parkowa
więcej zdjęć (1211)