starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 13 głosy | średnia głosów: 5.99
Skomentuj zdjęcie
stoik
Na stronie od 2009 sierpień
16 lat 10 miesięcy 16 dni
Dodane: 17 lutego 2013, godz. 23:24:33
Rozmiar: 965px x 615px
12 pobrań
2275 odsłon
5.99 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia stoik
Obiekty widoczne na zdjęciu
Architekci: Karol Schayer, Stefan Tworkowski, Łukasz Obtułowicz, Eugeniusz Zaczyński
Zbudowano: 1931-1935
Dawniej: Park Kąpielowy
Park kąpielowy został zbudowany w latach 1931-35 w widłach Wisły i potoku Partecznik. Za projekt odpowiadają architekci i inżynierowie: E. Zaczyński ( rozplanowanie kąpieliska ), Ł. Obtułowicz ( projekt basenu ), S. Tworkowski ( kawiarnia i szatnia dla hokeistów ), J. Rybicki i K. Schayer ( nieistniejący budynek szatni ).
Centralną część kąpieliska stanowi basen kąpielowy o wymiarach 50x50 m. W 1934 roku wybudowano murowaną kawiarnię i szatnię dla hokeistów. Utrzymany w modernistycznej stylistyce budynek zaprojektowano jako bryłe złożoną z dwóch przenikających się prostopadłościanów. Budynek był jedną z ciekawszych realizacji polskiej architektury międzywojennej. W 1935 r. ukończono budowę kortów tenisowych, które zimą służyły jako ślizgawka i lodowisko hokejowe. Przy budynku kawiarni wzniesiono 10-metrową wieżę do skoków. W otoczeniu basenu założone zostały poprzecinane alejkami trawniki; od strony potoku Partecznik znajdowała się wznosząca się tarasowo plaża piaskowa.
Architekt: Eugeniusz Zaczyński
Zbudowano: Lata 30. XX w.
Dawniej: Park im. marszałka Józefa Piłsudskiego
ul. Olimpijska
więcej zdjęć (207)
bu. Księżycowy
więcej zdjęć (302)