starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 17 głosów | średnia głosów: 5.98
Skomentuj zdjęcie
gregorr
+1 głosów:1
Nie wygląda mi to na Kościół Podwyższenia św.Krzyża. Sufit za nisko. ławki za blisko ołtarza.
2013-03-05 16:33:41 (13 lat temu)
Żaden strzeliński, spróbuję sobie przypomnieć gdzie widziałam taki kasetonowy sufit.
2013-03-05 17:05:34 (13 lat temu)
Cristoforo
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Borek Strzeliński
2013-03-05 17:08:41 (13 lat temu)
do Cristoforo: Byłeś ciut szybszy :)
2013-03-05 17:17:13 (13 lat temu)
do ZPKSoft: :)
2013-03-05 17:20:47 (13 lat temu)
BAL†
Na stronie od 2010 maj
16 lat 1 miesiąc 5 dni
Dodane: 5 marca 2013, godz. 13:33:00
Rozmiar: 634px x 950px
4 pobrania
2929 odsłon
5.98 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia BAL†
Obiekty widoczne na zdjęciu
Wnętrza kościoła
więcej zdjęć (40)
Zbudowano: 2.poł.XIII w.
Dawniej: Laurentiuskirche, ev. Zufluchtskirche
Zabytek: 316/1607 z 08.04 1966
Kościół p.w. św.Antoniego i św.Wawrzyńca w źródłach pojawia się od 2.poł. XIII w. zbudowany w stylu wczesnogotyckim. Przebudowany w stylu renesansowym w 1579 r. a następnie zbarokizowany w 1.poł. XVIII w. Do tej pory zachowały się dwa gotyckie portale (z 1380r. i k.XV w.), portal renesansowy i barokowy, wszystkie wykonane z piaskowca. Oprócz tego drzwi gotyckie, okute (z 1519r.) oraz barokowe ( z pocz. XVIII w.). W środku przeważa wyposażenie barokowe, w tym drewniany strop polichromowany z przełomu XVII i XVIII w., prospekt organowy z XVIIw., ołtarz główny i ambona z XVIIIw. Zachowało sie również 8 płyt nagrobnych od renesansowych po klasycystyczne, głównie z piaskowca. W wieży zamontowany jest dzwon spiżowy z 1850 r.
ul. Szkolna
więcej zdjęć (195)