starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 8 głosów | średnia głosów: 6

Polska woj. śląskie powiat cieszyński Cieszyn Bobrek ul. Bielska Szpital Śląski Pawilon I

1895 , Choinka w sali chorych w pawilonie I cieszyńskiego szpitala - Boże Narodzenie 1892 - ze świątecznymi życzeniami :-) Fotografia ze zbiorów Muzeum Śląska Cieszyńskiego; nr inw. MC/F/09933

Skomentuj zdjęcie
czesil
 
+2 głosów:2
Tematycznie w sam raz :-)
2018-12-24 10:37:24 (7 lat temu)
grzegorzem
+3 głosów:3
Koleżankom i kolegom - wszystkiego dobrego! Jednak zdrowia przede wszystkim ;-)
2018-12-24 11:09:34 (7 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
do grzegorzem: Ja też dołączam z życzeniami miło spędzonych Świąt Bożego Narodzenia!
2018-12-24 15:54:41 (7 lat temu)
lapis.me
Na stronie od
0 dni
Dodane: 24 grudnia 2018, godz. 0:13:30
Rozmiar: 2448px x 1696px
3 pobrania
590 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia lapis.me
Obiekty widoczne na zdjęciu
szpitale
Pawilon I
więcej zdjęć (3)
Szpital Śląski
więcej zdjęć (21)
Zbudowano: 1889-1892
Otwarty w 1892 r. jako Powszechny Szpital Ewangelicki w Cieszynie. W 1903 r. przejęty przez śląskie władze krajowe w Opawie. Odtąd działa pod nazwą Szpital Śląski. Budowany systemem pawilonowym według projektu architekta Wilhelma Osterloffa.
ul. Bielska
więcej zdjęć (538)
Dawniej: Bielitzerstraße