starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 17 głosów | średnia głosów: 6

Polska woj. wielkopolskie powiat słupecki Lądek ul. Niska

Lata 1950-1960 , Ulica Niska od kościoła w kierunku na łąki lądkowskie.

Skomentuj zdjęcie
ZPKSoft
+2 głosów:2
W obejściu z prawej stoi kosiarka konna (?).
2013-09-17 20:21:57 (12 lat temu)
Danuta B.
+2 głosów:2
Wielkopolska wieś na przełomie lat 50. i 60. kryta strzechami? Muszę popatrzeć na mapu, gdzie ten Lądek był przed wojną.
2013-09-17 20:48:23 (12 lat temu)
Dariusz Łukasik
+2 głosów:2
do Danuta B.: No właśnie czy to przypadkiem nie było już po stronie "Kongresówki", włączone do woj.Poznańskiego po 1919 roku?
2013-09-17 20:52:29 (12 lat temu)
Danuta B.
+2 głosów:2
do Dariusz Łukasik: Na to wygląda arkusz 3773. Zdjęcia są może wcześniejsze. Na moich rodzinnych ze Śląska strzechy widać tylko do końca lat 40. Ale co kraj...
2013-09-17 21:10:38 (12 lat temu)
WW
+3 głosów:3
do Dariusz Łukasik: Lądek to była kongresówka, niestety uderza to z jego architektury.
2013-09-17 22:06:03 (12 lat temu)
† KazimierzP
+1 głosów:1
do WW: Ale obrazek niesłychanie malowniczy! Jak to pisał Kochanowski:
"Wsi spokojna, wsi wesoła!
Który głos twej chwale zdoła?
Kto twe wczasy, kto pożytki
Może wspomnieć zaraz wszytki?..."
2013-09-18 07:34:01 (12 lat temu)
WW
+3 głosów:3
do Dariusz Łukasik: Wielkopolskę "kongresową" włączono do woj. poznańskiego dopiero w 1938 r., wcześniej to było woj. łódzkie.
2013-09-18 10:13:21 (12 lat temu)
Stenek
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Bardziej to przypomina "maszynkę" do przewracania słomy czy siana na polu, co by lepiej i szybciej uschła ;-)
Ale przeciem nie rolnik, więc rolnikom "chleba brać nie będę"
2013-09-18 15:19:40 (12 lat temu)
Jerry O.
Na stronie od 2013 wrzesień
12 lat 9 miesięcy 8 dni
Dodane: 17 września 2013, godz. 18:17:50
Rozmiar: 1300px x 762px
6 pobrań
1569 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Jerry O.
Obiekty widoczne na zdjęciu
ul. Niska
więcej zdjęć (38)