|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 9 głosów | średnia głosów: 6
Lata 1976-1978 , Pocztówka |
Nie będzie to trochę z późniejszych lat ? Ok 1978-1983 Ten przenośny przystanek przy kwietnikach . Pod nr. 7 Stary Rynek mieściło się biuro PLL LOT i z tego przystanku był wyjazd miejskim autobusem na lotnisko w Redzikowie ( istniały cywilne loty ze Słupska do Warszawy ). Był też jeden lotniczy wypadek w bliskiej odległości od lotniska ( chyba Wielogłowy ). Zginęła jedna osoba . 2013-11-24 02:16:16 (12 lat temu)
do jwk: Samoloty Lotu latały z Warszawy do Słupska w okresie mniej więcej 1975-1990. Jeśli z tego przystanku jeździły autobusy do Redzikowa, to słusznie zauważyłeś, że pocztówka jest później wydana. Ja nie zwróciłem na to uwagi. Poza tym wnioskowałem za tak wczesnymi latami widokiem tylko syrenek i nysek. Nie ma maluchów i 125p. Poprawiam na lata 1976-1978 i dziękuję za zwrócenie uwagi :-). 2013-11-24 10:53:30 (12 lat temu)
do Stanisław A.: Drobny szczegół , tylko nie pasował mi przystanek , gdyż dobrze go pamiętam z kilku odjazdów z tego miejsca . Na dole w bloku nr. 7 było eleganckie , jak na tamte czasy biuro LOT-u . W Redzilowie natomiast skromny budyneczek . Teraz nie ma lotów , podobnie jak wiele innej infrastruktury wpływającej na prestiż miasta . Likwidacja województwa słupskiego skutecznie to "wyczyściła". 2013-11-24 16:17:04 (12 lat temu)
do jwk: Byłem parę razy w Słupsku, właściwie w Redzikowie, gdy istniał jeszcze 28 plm. Byłem też w "cywilnym porcie" na lotnisku, ale to tak dawno... Nie pamiętam już szczegółów, np. tego przystanku na ówczesnym placu Armii Czerwonej, pamiętam tylko kino, nawet byłem na jakimś filmie... 2013-11-24 16:41:47 (12 lat temu)
do Stanisław A.: W pierwszych latach uruchomienia połączeń lotniczych biura Lot-u znajdowały się przy ul.Sienkiewicza ( Niedziałkowskiego ) a po likwidacji połączeń przez jakiś okres na nowym dworcu kolejowym . 2013-11-24 16:59:34 (12 lat temu)
|
|
Na stronie od 2013 wrzesień
12 lat 8 miesięcy 25 dni |