starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 12 głosy | średnia głosów: 6

Polska woj. wielkopolskie powiat rawicki Dłoń Pałac

Lata 1905-1908 , Pałac

Skomentuj zdjęcie
Wtedy pewnie to był pałac złowrogiego pruskiego Junkra...
2013-12-02 20:03:41 (12 lat temu)
Marek W
+3 głosów:3
do Dariusz Łukasik: Pałac w Dłoni powstał według koncepcji stylu narodowego, tzw. „kostiumu narodowego”, który był reakcją na antypolska politykę pruską. Zaprojektował go jeden z najwybitniejszych architektów tego okresu - Roger Sławski dla książąt Marii Otylii i Franciszka Ksawerego Druckich - Lubeckich.
2016-07-26 21:25:58 (9 lat temu)
Dana
+1 głosów:1
Fotopiesek ;)
2025-06-07 15:06:31 (rok temu)
mag
Na stronie od 2010 maj
16 lat 1 miesiąc 3 dni
Dodane: 2 grudnia 2013, godz. 19:50:44
Rozmiar: 1200px x 755px
13 pobrań
3542 odsłony
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia mag
Obiekty widoczne na zdjęciu
Pałac
więcej zdjęć (17)
Architekt: Roger Sławski
Atrakcja turystyczna
Dawniej: Pałac Ksawerego ks. Druckiego-Lubeckiego
Zabytek: 1424/A
Pierwotnie, pałac księcia Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego i jego żony Marii Scipio del Campo. Rozbudowany wg projektu Rogera Sławskiego ok. roku 1910, z wykorzystaniem w centralnej części, budynku istniejącego dworu.
W posiadaniu właścicieli (?) był do wybuchu ostatniej wojny.
W latach pięćdziesiątych XX w. został przejęty, wraz z majątkiem rolnym, przez ówczesną AR w Poznaniu.