|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 6 głosów | średnia głosów: 6
1922 , Uroczysty powrót niemieckiego wojska do Krapkowic, po zakończeniu Plebiscytu na Górnym Śląsku, rozstrzygniętym w tym regionie na korzyść Niemiec. Na zdjęciu widoczni są członkowie niemieckiej Samoobrony (Selbstschutz) podążający za wojskiem ulicą Rybacką. Fotografię wykonano od strony rynku. Po prawej stronie widoczna rynkowa kamienica nr 1. Fot. "Geschichte der Stadt Krappitz in Oberschlesien".Skomentuj zdjęcie |
3 pobrania 1781 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia Cristoforo Obiekty widoczne na zdjęciu 1919-1922 - plebiscyt na Górnym Śląsku więcej zdjęć (59) Dawniej: Volksabstimmung in Oberschlesien Wydarzenia historyczne więcej zdjęć (6) ul. Rybacka więcej zdjęć (17) Dawniej: Oderstrasse |