starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 14 głosy | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
Zawsze się zastanawiałam w którym miejscu była brama wjazdowa :)
2013-12-08 15:31:30 (12 lat temu)
do ZPKSoft: Na tej pocztówce dobrze widoczna wieża bramna
2013-12-08 16:39:11 (12 lat temu)
do jurek59: Nawet widać o której robione było zdjęcie- 17.55
2013-12-08 16:41:56 (12 lat temu)
ZPKSoft
+1 głosów:1
do jurek59: Obecnie w tym miejscu jest kupa gruzu, śmieci i chaszcze.
2013-12-08 16:43:58 (12 lat temu)
do ZPKSoft: Przykre, tym bardziej, że przetrwał zawieruchę wojenną w dość dobrym stanie, jak czytałem na portalach
2013-12-08 16:46:53 (12 lat temu)
Ooo, ktoś zmienił nasycenie sepii.
2013-12-08 16:52:05 (12 lat temu)
WW
do jurek59: Przytłaczającą większość dolnośląskich rezydencji zniszczono już po wojnie.
2013-12-08 18:29:44 (12 lat temu)
do WW: Śmiem twierdzić, że największe zniszczenia powstały po 1989 roku ale już o tym kiedyś pisałem
2013-12-08 18:34:36 (12 lat temu)
jurek59
Na stronie od 2013 maj
13 lat 0 miesięcy 29 dni
Dodane: 8 grudnia 2013, godz. 15:19:41
Rozmiar: 1300px x 914px
12 pobrań
1912 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia jurek59
Obiekty widoczne na zdjęciu
pałace
Pałac
więcej zdjęć (77)
Zbudowano: 1608
Renesansowy pałac, wzniesiony na początku XVII wieku , przebudowany w drugiej połowie XVIII wieku , restaurowany w XIX wieku . Położony na sztucznej wyspie, otoczony fosą. Założony na czworoboku z wewnętrznym arkadowym dziedzińcem, ze sklepieniami, przejazdowymi sieniami i portalem z 1608 roku. Skrzydła dwutraktowe,dwukondygnacyjne. Na przestrzeni kilkuset lat pałacem władały tylko trzy rodziny: von Borschnitz , von Lilgenau i von Zierotin, którzy byli ostatnimi właścicielami pałacu aż do roku 1945. W przypałacowym parku rosły piękne egzotyczne drzewa, po których nie ma dziś śladu. Zostały bezmyślnie zniszczone.Taki sam los spotkał mogiły znajdujące się w parku i pałacu. Gdy obiektem opiekował się PGR – zrobiono w nim magazyny, a potem zaczęły znikać deski, belki potrzebne miejscowym do naprawy obór. Z przypałacowej kaplicy wywieziono jedynie organy, ławki i ołtarz . Wszystko trafiło do miejscowego kościoła. św.Wawrzyńca.
[mietok]