starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 10 głosów | średnia głosów: 6

Polska woj. dolnośląskie powiat oławski Marcinkowice

1940 , DKW (?) - prawdopodobnie w Marcinkowicach, widok w kierunku Wrocławia. Ten słup energetyczny stoi do dziś -

Skomentuj zdjęcie
esski
+1 głosów:1
Może ma ktoś pod ręką mapę z okolic wrocka, gdzie była droga numer 5?
2013-12-15 22:49:48 (12 lat temu)
do esski : Podepnę tutaj... wyszukiwarka z tej strony nie działa
2013-12-15 22:53:42 (12 lat temu)
mar
2013-12-15 22:55:54 (12 lat temu)
do mar: Piękne zdjęcie. Czyli to jest droga na Środę Śląską. Po cieniach wszystko się zgadza - widok w kierunku Wrocławia. Teraz trzeba tylko sprawdzić w którym miejscu zostało wykonane to zdjęcie po kilometrażu.
2013-12-15 22:57:25 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: 20km od Rynku to są Wróblowice... dokładnie to wychodzi w lesie za Wróblowicami jadąc od strony Wrocławia w kierunku Środy Śląskiej. Wskazówką będzie ten słup energetyczny - może w dalszym ciągu jest ta linia a jeżeli nie to powinna być zaznaczona na mapach topograficznych.
2013-12-15 23:01:32 (12 lat temu)
Z Leśnicy, wedle tej mapy z linka jest 21 i pól km.. Może to być na zachód od Leśńicy, To co pomiędzy Leśnica a ulicą Kamiennogórska i dalej w stronę stadionu też by pasowało... wówczas z pewnościa było tam pusto... Przyjmując Rynek za punkt obliczania odległości do i z miasta.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edyc
2013-12-15 23:03:24 (12 lat temu)
do esski : Nie, z tej mapy wynika, że 21,5 km jest z Rynku (?) do miejscowości Gr. Heidau czyli Błonie - to wioska za Wróblowicami jadąc do Środy Śląskiej. Odległości mierzono raczej do Rynku bo z grubsza zgadza się odległość od Rynku do A4 - tam podaje 9,1 km a jest w rzeczywistości 8,5 km.
2013-12-15 23:11:47 (12 lat temu)
mar
do Neo[EZN]: W stronę Brzegu też jest droga nr 5.
2013-12-15 23:15:09 (12 lat temu)
do mar: Też ale położenie cieni bardziej pasuje do drogi na Środę Śląską choć teraz właśnie sprawdzam czy o poranku latem mogą być cienie z tej strony.
2013-12-15 23:17:10 (12 lat temu)
do esski : A nie macie jakiś starszych mapek z przebiegiem linii przesyłowych - będzie łatwiej :).
2013-12-15 23:17:24 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Okazuje się, że latem między godziną 6 a 7 dosyć długie cienie mogą być dokładnie z tego kierunku jeżeli to jest droga Wrocław - Oława ( polecam ) - wychodzi na to, że to mogą być Marcinkowice bo 20 km w drugą stronę to las za Wróblowicami a las już wtedy był - na zdjęciu go nie widać.
2013-12-15 23:20:33 (12 lat temu)
do Hellrid: Nie wiem czy wtedy je zaznaczali, masz tutaj -
2013-12-15 23:20:58 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Nie to musi być mapa z lat 30-tych co najmniej...
2013-12-15 23:23:55 (12 lat temu)
Wygląda na to, że to może być to miejsce o ile są takie same trasy linii energetycznych jak dawniej - - Marcinkowice, to wychodzi ok. 20 km od Rynku.
2013-12-15 23:28:03 (12 lat temu)
mar
do Hellrid: Może tu coś znajdziesz
2013-12-15 23:31:20 (12 lat temu)
do Hellrid: Tu jest ponoć z 1940 - ... ale tych linii raczej nie zaznaczali... Zaznaczali natomiast odległości od centrum - o ile się nie mylę bo w Marcinkowicach (Marzdorf) są zaznaczone punkty - 19 i 21 - to pewnie kilometraże.
2013-12-15 23:33:20 (12 lat temu)
Jesli Marcinkowice to latem o wschodzie słońca. z pewnościa przed południem.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edyc
2013-12-15 23:33:48 (12 lat temu)
do esski : Dla Wróblowic takie cienie latem są raczej niemożliwe bo wskazują położenie słońca między godz. 13 a 15 i powinny być znacznie krótsze.
2013-12-15 23:37:04 (12 lat temu)
Neo[EZN]
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: A to nie jest ten sam słup co na zdjęciu??
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Błąd
2013-12-15 23:38:43 (12 lat temu)
Hellrid
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Jak dla mnie Neo znalazł już miejsce.
2013-12-15 23:41:58 (12 lat temu)
To aż zatkało kakao, że pomimmo upływu tylu lat korzystamy dalej z dobodziejstw zdobyczy technicznej rzeszy w postacji ze spawanych lub skręconych kątowników, jedyna zmiana polega na wymianie oporników.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edyc
2013-12-15 23:45:41 (12 lat temu)
do Hellrid: Przypiszę zatem do Marcinkowic i jeszcze dodam, że te słupy to linia energetyczna z elektrociepłowni w Siechnicach - mogła istnieć w tym czasie bo pozostało np. w Trestnie i Opatowicach sporo niemieckich pamiątek po linii energetycznej biegnącej od elektrociepłowni w kierunku Wrocławia.
2013-12-15 23:46:56 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Nie radzę wchodzić na nie, ale może są jakieś sygnatury huty z której pochodzą w zasięgu wzroku.
2013-12-15 23:50:16 (12 lat temu)
do Hellrid: To jest niesamowite bo ten słup faktycznie wygląda identycznie jak ten ze zdjęcia! Nie wiedziałem, że to możliwe - byłem pewny, że wszystkie niemieckie słupy energetyczne zostały wymienione a tu niespodzianka. Może udam się w ten świąteczny czas do Marcinkowic i przyjrzę się temu słupowi od razu robiąc zdjęcie porównawcze.

Zwróćcie uwagę na jeszcze jeden detal. Nad tym słupem widać jeden izolator i zdjęcie się urywa - to kolejny rząd izolatorów - tak jest i teraz.
2013-12-15 23:54:30 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Tylko że ten słup z googla jest ustawiony pod innym kątem do drogi w stosunku do tego ze zdjęcia.
2013-12-16 00:31:10 (12 lat temu)
do pawulon: Oddal się od tego słupa - a zobaczysz że pod identycznym. Widać to po tym, że dwa narożniki słupa nachodzą na siebie na tym widoku - - i na starym zdjęciu również....
2013-12-16 00:42:19 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Neo, jak jeszcze tu jesteś, zerknij na stronę forum, tam wyszukiwarka z niej nie działa,
2013-12-16 00:44:11 (12 lat temu)
do esski : Sprawdź teraz.
2013-12-16 00:51:38 (12 lat temu)
esski
Na stronie od 2009 październik
16 lat 8 miesięcy 3 dni
Dodane: 15 grudnia 2013, godz. 18:15:26
Rozmiar: 999px x 681px
16 pobrań
2802 odsłony
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia esski