starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 8 głosów | średnia głosów: 5.56
Skomentuj zdjęcie
Jeszcze nigdy tu nie byłem - to jest w kościele św. Klary?
2014-01-12 23:28:42 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Budowla jest dwunawowa. Północna część to mauzoleum, południowa kościół.
2014-01-13 00:54:22 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Dzisiaj o godz. 19.00, będzie można zwiedzić mauzoleum w ramach Nocy Kościołów.
2015-06-21 16:19:20 (11 lat temu)
do Cristoforo: Oprócz tego, także dzisiaj odbędzie się zwiedzanie z przewodnikiem w kościele św. Maurycego i w kościele św. Idziego. Wieczorne godziny zwiedzania, podane prawie na końcu tej strony
2015-06-21 16:21:24 (11 lat temu)
do Cristoforo: Szkoda, że tak późno o tym przeczytałem :(
2015-06-21 21:38:28 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Ja żałuję, że dopiero dzisiaj dowiedziałem się o tej imprezie - w jej ostatni dzień - kilka dni przepadło, a można było dużo zwiedzić :( Zdążyłem jednak polecieć do urszulanek. Bardzo ciekawy obiekt. Można było wejść na piętro klasztoru, gdzie jest urządzone małe muzeum - jest stamtąd wejście na chór kościelny. Oprócz tego kościół, mauzoleum i wirydarz. Pierwszy raz widziałem kościół od północnej strony. Nigdzie indziej nie wpuszczano. Prawie udało się z jedną siostrą wejść do krypt klarysek i urszulanek, ale inna chyba wyższa rangą gdy zobaczyła co się kroi, to niestety zabroniła.
2015-06-21 23:09:58 (11 lat temu)
do Cristoforo: To za rok może będziemy pamiętać o tej imprezie i pewnie kilka osób chętnie tam się przejdzie :) Udało Ci się zrobić jakieś fotki? O nocy muzeów pamiętam, w październiku będzie impreza z SARP ale mam nadzieję, że nie zrobią znów zapisów przez facebooka jak rok temu dyskryminując tych, którzy z tego narzędzia bardzo rzadko korzystają lub w ogóle...
2015-06-21 23:34:30 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Niestety, nie mam odpowiedniego sprzętu. Moja idiotkamera nie radzi sobie w takich ciemnych pomieszczeniach. Kompletnie nic nie wyszło. Wiedziałem, że tak będzie więc nastawiłem się na oglądanie. Okazuje się, że ta impreza jest organizowana cyklicznie od kilku lat - a ja przeczytałem o niej dopiero dziś. W przyszłym roku koniecznie trzeba tego przypilnować - napewno zbierze się grupa fotopolan :) Co do SARPu to niestety takie mamy czasy, że wszystko odbywa się na facebooku, co jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe. W tym roku pewnie nie będzie inaczej. Chcąc, nie chcąc mam tam konto, bo dzięki niemu mam w formie "gazety" większość wrocławskich wątków w jednym miejscu i często mogę dać znać, że stanie się czy dzieje się to czy tamto. Za chwilę dojdzie do tego, że nie dowiemy się o niczym jeśli nie będziemy mieli facebooka...
2015-06-22 00:17:07 (11 lat temu)
Mariusz Brzeziński
Na stronie od 2011 sierpień
14 lat 10 miesięcy 4 dni
Dodane: 12 stycznia 2014, godz. 16:49:56
Autor zdjęcia: Mariusz Brzeziński
Rozmiar: 1200px x 800px
Aparat: Canon EOS 400D DIGITAL
1 / 2sƒ / 5.6ISO 40018mm
6 pobrań
4381 odsłon
5.56 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Mariusz Brzeziński
Obiekty widoczne na zdjęciu
cmentarze
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1260
Dawniej: Kaplica św. Kłary
Wnętrza
więcej zdjęć (17)
Architekt: Johann Georg Knoll
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: XIII w.
Zabytek: 110 z 14.02.1962

Kościół odbudowany do 1958 roku.


pl. Nankiera, bp.
więcej zdjęć (1097)
Dawniej: Ritter Platz
Plac biskupa Nankiera – podłużny plac położony na terenie średniowiecznego Wrocławia, na Starym Mieście. Łączy dziś ul. Szewską na zachodzie z ulicą Piaskową, mierzy około 200 metrów. Przedłużeniem placu na zachód, za skrzyżowaniem z Szewską, jest ul. Uniwersytecka.