starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 13 głosy | średnia głosów: 5.82

Polska woj. dolnośląskie powiat karkonoski Łomnica ul. Spacerowa Osiedle Osada Śnieżka

20 września 2014 , Nowo budowane osiedle w Łomnicy. Z tyłu przebija się praktycznie zniszczona panorama Karkonoszy.

Skomentuj zdjęcie
Jeszcze kilka rok wcześniej widok prezentował się tak:
2014-09-21 20:59:03 (11 lat temu)
WW
do Marek Potocki: Efekt uznania w polskim systemie prawnym, że prawo własności ziemi oznacza roszczenie do prawa do zabudowy.
2014-09-22 06:56:24 (11 lat temu)
Stenek
+1 głosów:1
Proszę mnie dobrze zrozumieć, bo ja nie rozumiem, jak można przypisać to zdjęcie do obiektu "Kościół", gdy na tym zdjęciu kościoła owego przez kilka sekund wogóle nie widziałem, dojrzałem go dopiero później, zaś pierwszoplanowymi obiektami tego zdjęcia są tutaj nowo budowane domy? To one właśnie są głównymi obiektami tego zdjęcia. Ja rozumiem, że autor chciał nam pokazać, jak obiekt zabytkowy (kościół) został zasłonięty nowymi domami, ale przecież to zdjęcie nie pokazuje kościoła. Idąc tą logiką, można by pokazać dowolny obiekt .......... poprzez drzewa, gdzie dany obiekt zajął by ledwo kilka procent całego kadru.
To tutaj zdjęcie mogło by być przypisane do obiektu Kościół tylko wtedy, gdyby to był jedyny widok na kościół, jaki da się tam ujrzeć. Mocno wątpię w to, aby kościół był w całości zasłonięty jakimikolwiek obiektami, i do tego stopnia, że ten tutaj widok był jedynym możliwym


2014-09-22 16:24:24 (11 lat temu)
Marek Potocki
+1 głosów:1
do Stenek: Zgadza się, ten widok nie jest jedynym możliwym, ale w sumie nigdzie nie jest powiedziane, że temat zdjęcia musi być dominujący i na pierwszym tle. Dopisałem do kościoła z go powodu, że w połączeniu z podlinkowanym zdjęciem ma pokazać dewastację krajobrazu.
Podobnie tu - tematem jest właśnie niszczenie atrakcyjnego turystycznie krajobrazu (a głownie z tej gałęzi usług ten rejon się obecnie utrzymuje), a nie kilka tablic reklamowych i róg baraku.
Jednak, żeby wyjść Twoim uwagom naprzeciw, przerobię przypisanie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2014-09-22 19:21:38 (11 lat temu)
do WW: Jak dla mnie głupota - domy w terenie podgórskim, na stromym stoku, z jedną wąziutką droga dojazdową. Ale grunt żeby developer sprzedał, dalej to mieszkańców problem będzie (szczególnie zimą).
2014-09-22 19:24:17 (11 lat temu)
do Marek Potocki: Byłem tam pare razy przejazdem, nie chcesz swojego zdjęcia też tu dopisac?-
2014-09-22 19:33:09 (11 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Już dopisałem, nawet zmieniłem na obiekt główny. Ale i tak bardzo mi żal tego widoku.
2014-09-22 19:53:18 (11 lat temu)
do Marek Potocki: Zauważ że deweloper specjalnie wybrał to miejsce , najwyżej położone domy będą miały extra widok na Karkonosze, pieniądz rządzi zawsze, to moze byc jakis atut dla ewentualnego kupującego, taki widok przez cały rok...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literka e
2014-09-22 20:01:23 (11 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Zdaję sobie z tego sprawę. Podobnie zabudowują Złoty Widok w Sosnówce :(
2014-09-22 20:04:42 (11 lat temu)
Marek Potocki
Na stronie od 2013 kwiecień
13 lat 1 miesiąc 27 dni
Dodane: 21 września 2014, godz. 20:57:37
Autor zdjęcia: Marek Potocki
Autor: Marek Potocki ... więcej (272)
Rozmiar: 1700px x 1132px
Aparat: Canon EOS 40D
1 / 500sƒ / 7.1ISO 20053mm
1 pobranie
1655 odsłon
5.82 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Marek Potocki
Obiekty widoczne na zdjęciu
Osiedle Osada Śnieżka
więcej zdjęć (47)
Zbudowano: 2014-2015
ul. Spacerowa
więcej zdjęć (48)