starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 11 głos | średnia głosów: 5.98

Polska woj. dolnośląskie Wrocław Żerniki ul. Jerzmanowska Pomnik żołnierzy sowieckich

16 marca 2015 , Pomnik Żołnierzy Armii Radzieckiej.

Skomentuj zdjęcie
Pomnik został właśnie wyburzony.
2018-04-08 19:09:49 (8 lat temu)
do vorwerk: Jak wszystkie pomniki radzieckie znikną to w Polsce będzie o wiele lepiej....
2018-04-08 19:15:56 (8 lat temu)
do Mikrob: Ciekawe który będzie następny? Ten z Brochowa z pl. Indyjskiego czy ten leśnicki z ul. Trzmielowickiej ?
2018-04-08 19:21:55 (8 lat temu)
Neo[EZN]
+6 głosów:6
do Mikrob: Szkoda historii...
2018-04-08 19:22:32 (8 lat temu)
do vorwerk: Wszystkie!
2018-04-08 19:22:32 (8 lat temu)
do vorwerk: Albo czołgi ze cmentarza.
2018-04-08 19:23:30 (8 lat temu)
do Neo[EZN]: Historię teraz piszą nową, lepszą. Inni bohaterowie, inne fakty.
2018-04-08 19:24:23 (8 lat temu)
Neo[EZN]
+7 głosów:7
do Mikrob: Tak jak po 1945 roku, nie sądziłem że w dzisiejszych czasach zdarzy się coś podobnego.
2018-04-08 19:28:43 (8 lat temu)
Mikrob
+3 głosów:3
do Neo[EZN]: Dzieje się tak, gdy u władzy jest jakaś skrajność - komunizm, faszyzm.
2018-04-08 19:30:31 (8 lat temu)
Dariusz Łukasik
+5 głosów:5
do Mikrob: Po tak długim okresie czasu jaki upłyną od 1990 r. można już było sobie odpuścić, nasze głowy ochłonęły, mamy porównania, doświadczenia życia w dwóch systemach polityczno - gospodarczych.Dziś te pomniki nie powinny nikomu przeszkadzać...chyba jakimś skrajnością...akurat u władzy.
2018-04-08 19:33:56 (8 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Ten pomnik akurat jest brzydki, zaniedbany więc niech nie szpeci. Ale reszta tak ja mówisz. Szkoda na to energii i pieniędzy, które można wykorzystać w pożyteczniejszy sposób.
2018-04-08 19:37:56 (8 lat temu)
czarek
+1 głosów:1
do Mikrob: Nie rozpędzaj się kolego
2018-04-08 20:04:07 (8 lat temu)
czarek
+4 głosów:4
do Mikrob: albo kaczyzm
2018-04-08 20:04:47 (8 lat temu)
do Mikrob: ...Dzieje się tak, gdy u władzy jest jakaś skrajność - komunizm, faszyzm....
Wyjątkowo się z tym zgadzam.
2018-04-08 20:05:55 (8 lat temu)
Mikrob
+1 głosów:1
do czarek: Nie damy zniszczyć Rudego....
2018-04-08 20:08:25 (8 lat temu)
do cracusiac: No to co mamy teraz u władzy? Kaczyzm ktoś powiedział żartobliwie. Ale tak naprawdę?
2018-04-08 20:09:57 (8 lat temu)
do Mikrob: Zacytowałem jedynie wypowiedź. Wniosek pozostawiam do wyboru...
2018-04-08 20:16:42 (8 lat temu)
do cracusiac: Ok. Zostawmy kaczyzm, bo to trudno określić.
2018-04-08 20:17:56 (8 lat temu)
mirekjot
+5 głosów:5
Moze zamiast gorzkich zali po kazdej tego typu pamiatce, trzymajcie sie regulaminu FP?
2018-04-08 21:33:29 (8 lat temu)
Eugeniusz S.
+3 głosów:3
do Mikrob: Już tyle zburzyli nie czuje się lepiej.
2018-04-08 21:57:02 (8 lat temu)
Mikrob
+3 głosów:3
do Eugeniusz S.: Może nie jesteś patriotą? Jesteś ten gorszy sort. Ja niestety też lepiej się nie czuję.
2018-04-08 22:51:48 (8 lat temu)
do Eugeniusz S.: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2018-04-08 22:51:48 (8 lat temu)
Mikrob
+1 głosów:1
do mirekjot: Człowiek czasem musi. Inaczej się udusi. Dobra, ja już kończę.
2018-04-08 22:52:56 (8 lat temu)
mirekjot
+3 głosów:3
do Mikrob: Ale dlaczego tu?
2018-04-08 23:10:02 (8 lat temu)
Eugeniusz S.
+2 głosów:2
do Mikrob: Spójrz na historie ciągle burzą i budują .
2018-04-09 00:35:00 (8 lat temu)
zygmunt_ra
+2 głosów:2
do mirekjot: Masz racje - co zdjęcie jakiegoś likwidowanego sowieckiego pomnika, to od razu "gorzkie żale" - mnie się już nawet nie chce powtarzać o potrzebie uszanowania pamięci zamordowanych i ich rodzin. A co do tej szpetnej ruiny (bo pomnikiem to już nawet tego nazwać nie sposób), to raczej nie ma się co nawet doszukiwać wątków "ideowych" - jeszcze trochę i sam by się rozpadł.
2018-04-09 12:09:22 (8 lat temu)
zygmunt_ra
+3 głosów:3
do Mikrob: To nie jest kwestia tego kto jest u władzy, ale raczej efekt wieloletnich zaniedbań. Aktualna polaryzacja społeczeństwa niestety sprzyja upolitycznianiu tego problemu. Zwracam też niektórym Kolegom uwagę, że gdybyśmy dzisiaj mieli w Polsce faszyzm, czy komunizm - takie dyskusje jak ta w ogóle nie byłyby możliwe.
2018-04-09 12:14:25 (8 lat temu)
Mikrob
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Miałem już tutaj się nie odzywać ale jeszcze jedno napomknę. Poczekajmy a wprowadzą cenzurę, zresztą już to powoli robią i już trzeba uważać co się mówi i pisze. Także ja już naprawdę milknę.
2018-04-09 18:34:14 (8 lat temu)
vetinari
+3 głosów:3
Mojim zdaniem, pod podobnymy zdjieciami wystarczi tylko poinformowacz źe zniknal, źe go nie ma..i wystarczy. jeźeli ma ktoś ochote na ten temat podyskutowacz, to mamy albo emailowe kontakty, telefony..albo naprz. Zlot fotopolski w Ligotce..pozostawcie diskusie i zakaceptujcie źe istnieje coś jak wybory...ja teź niejestem zadowolony z tego źe usuwano pomników, teź nie jestem zadowolony z situacii politicznej u nas-tz w Czechach...ale nie ma nic wiecej demokraticznego jak wybory..
2018-04-09 18:40:50 (8 lat temu)
do Mikrob: No nie .... blokowanie dyskusji to nie jest żadna cenzura - bardzo dobrze, że ktoś z ADM "chłodnym okiem" czuwa nad tym wszystkim, to jest niezbędne na tego typu portalach. Nie piszę tego aby się komuś przypodobać, bo i nieraz sam bywałem "ofiarą" takich blokad, ale pisanie o cenzurze jest za mocne.
2018-04-09 18:51:46 (8 lat temu)
Mikrob
+3 głosów:3
do zygmunt_ra: Miałem milkną ale źle mnie zrozumiałeś. Nie mówiłem o Fotopolsce tylko o Polsce. Koleś krzyczał Lech Wałęsa i mu zarzucili zakłócanie. Jakby krzyczał Lech Kaczyński pewnie nikt by się nie przyczepił.... o takie coś mi chodziło.
2018-04-09 18:59:59 (8 lat temu)
do vetinari: Tak wygladaja "dyskusje" w wykonaniu IPN...
2018-04-09 19:33:59 (8 lat temu)
zygmunt_ra
+2 głosów:2
do cracusiac: Typowe "komunistyczne" rozumowanie (używając Twojej frazeologii) - ocenianie całej instytucji przez pryzmat nagannego zachowania jednego urzędnika, co się oczywiście nie powinno się zdarzyć. Zapomniałeś tylko dodać, że pokazany Piotr Szubarczyk przeprosił potem za swoje zachowanie i przyznał, że poniosły go emocje - ale to już by zaburzyło trochę twoją narrację. Z kolei ja znam prace IPN z różnych stron, przede wszystkim z wydawanych biuletynów zawierających bardzo wiele solidnie opracowanych artykułów historycznych. Zresztą akurat od Ciebie wiele nie wymagam, bo czego można wymagać od gościa, który - na zasadzie "widzimisię" podważa dorobek naukowy takich historyków, jak cytowany wcześniej przeze mnie Grzegorz Motyka - znawca tematyki ukraińskiej . Sam wystawiasz sobie świadectwo, prezentujesz dokładnie taki poziom jak zachowanie Szubarczyka, z tą różnicą, że on chociaż potrafił przyznać się, że źle zrobił i przeprosić.
2018-04-09 22:07:22 (8 lat temu)
do zygmunt_ra: Jaki pan taki kram.
2018-04-09 22:17:05 (8 lat temu)
zygmunt_ra
+1 głosów:1
do cracusiac: Zgadzam się: przekazy Petelskich czy Gerharda pasują do Ciebie idealnie.
2018-04-09 22:24:20 (8 lat temu)
vigo
+6 głosów:6
Znowu zaczynacie ? Przez Was Fotopolski mi się odechciewa ;-(( Spadam...
2018-04-09 22:28:44 (8 lat temu)
do Mikrob: Acha ... bo już myślałem, że mówisz o naszych ADM. A co do Polski - moje obserwacje są zgoła odmienne - spektrum dyskusyjne znacznie się poszerzyło w stosunku, chociażby do początku XXI w. - gdzie o pewnych rzeczach "nie wypadało mówić" a odmienne poglądy często zbijano argumentami określanymi dzisiaj zbiorczo mianem "ad hitlerum". Z kolei przypadek o którym mówisz to żadna cenzura tylko wykroczenie polegające na zakłócaniu legalnego zgromadzenia - to co krzyczał i czego dotyczyło zgromadzenie jest sprawą trzeciorzędną.
2018-04-09 22:38:00 (8 lat temu)
zygmunt_ra
+6 głosów:6
do vigo: Zluzuj ... jeśli nie chcesz to nie czytaj - ja reaguję na oczywistą manipulację, nic nie poradzę. Nawiasem mówiąc żyjemy naprawdę w dobrych czasach, gdzie można powymieniać myśli i nawet pokłócić się za pomocą liter a nie karabinów.
2018-04-09 22:44:36 (8 lat temu)
Oglądając popisy "pana" z IPN przypomniał mi się marzec 1968, sierpień 1968, 1970, 1976, 1980 gdzie wraz z innymi miałem możliwość oglądania przesłanych za "bufetem" tłumaczących nam o jedynej słusznej linii...
Jak widać metody nie zmieniły się, zmienili się tylko ci za "bufetem"
Dlatego ciągle mnie to śmieszy...
2018-04-09 23:30:31 (8 lat temu)
zygmunt_ra
+1 głosów:1
do cracusiac: No faktycznie... podobieństwo aż boli po oczach. Reżimy Gomułki, czy spawacza - prowadzili z niepokornymi obywatelami konstruktywne dyskusje, czasem ich tylko nerwy poniosły, jak temu panu na filmie ... i potem oczywiście przepraszali - a jakże. Zaklinaj sobie rzeczywistość i baw się dobrze.
2018-04-10 00:55:19 (8 lat temu)
vetinari
+3 głosów:3
do cracusiac: Niezapominajmy źe to niejest portal politiczny, poprostu mamy kaźdy swoje zdanie, ale to co nas tutaj laczy, to jest fotografia i dokument. Natomiast takie "jalowe" diskusie raczej robia z tego portalu śmietnik marzeń i pokrzywdzenia. Juź napisalem raz, sa wybory, kaźdy ma jeden glos, jeźeli sedziś w domu zamiast ijścz i coś dzialać, to nie narzekaj tu, ale wyjdź z domu z transparentem. Rozumiem źe situacia jest trudna, zwlaścza dla Was, Polaków. Ale bylem wlaśnie w Polsce kiedy byly wybory. I pamietam jak w poniedzialek ludzie diskutowali na ulicach...nik PiSu nie wybieral..no to jak jest moźliwe źe wygrali....Bo wieksiaścz obywateli poprostu siedziala w domu albo pojechala na wekend..bo byla bardzo fajna ciepla i pogodna jesień. Pozostawmy wiec te diskusie pod powolu znikajacomi pomnikami. Nasze diskusie tutaj pod tymy zdjieciami i tak ich niepowruca. I prawda sie nieśpieszy..ma swój czas..dopiero przyśloścz pokaźe co jest tak naprawde "prawda". I zdrugiej strony...kamieniarze i rzeźbiarze teź maja rodziny i potzrebuja sobie zarobić na chleb☺
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka☺
2018-04-10 07:24:31 (8 lat temu)
cracusiac
+1 głosów:1
do vetinari: To powinienes napisac do niejakiego zygmunta_ra.
2018-04-10 07:46:29 (8 lat temu)
do cracusiac: To powinienen przyjać kaźdy znas tutaj zalogowany. Ty ,ja i zygmunt. Macie na siebie kontakty emailowe-tam sobie swobodnie diskutujcie na ten temat, albo na FB. Zostawcie wreścze te diskusie, i tak nieztrzymaja obecny trend i linie. W Zabrzu ludzie wyśly i uratowly pomnik, bo zamiast jalowej diskusii coś wykombinowali. Ale zawsie jak widze jak sie pod podobnymy zdjieciami otwiera diskusia..to wiem źe sie otworzyla puszka Pandory....I slysze jak sie odbija groch od sciany....Niebede sie wiecej tutaj rozpisiwal, swoje powiedzialem, i tak sie ponownie "rozjiedzie"..bo kaźdy ma prawo na swoje zdanie, ale kaźdy powinienen mieć nad soba kontrole. Mamy w Czechach jedno fajne powieczenie, niejest prawda idealnym określeniem tych diskusii, bo szanuje kaźdego z Was, ale..Jeźeli sie kluciś z palantem(Blbcem)..to za 5 min.sie kluca dwa palanci. Niejest to skierowane na nikogo z was, to jest tylko określenie situacii ogólnie.
2018-04-10 08:16:57 (8 lat temu)
zygmunt_ra
+1 głosów:1
do vetinari: Ja się z Tobą zgadzam w 100%, ale moje posty to nie jest żadna polityka, ale reakcja na ignorancję, lub złą wolę (nie znam człowieka, więc nie wiem jaki czynnik dominuje u niego podczas wypowiadania się). Nie wiedzieć czemu, niektórzy (tylko dlatego, że np. lubią jakąś ideologię / polityka, lub nie lubią) - uprawiają jakąś polit-propagandę i wyrażają pogardę dla myślących inaczej. Jako "wolnościowiec" sprzeciwiam się temu zawsze i wszędzie - także na tym forum. Serdecznie pozdrawiam.
2018-04-10 09:21:23 (8 lat temu)
† jaxan
Na stronie od 2005 kwiecień
21 lat 1 miesiąc 26 dni
Dodane: 16 marca 2015, godz. 22:29:21
Autor zdjęcia: † jaxan
Rozmiar: 1700px x 1154px
Aparat: SP550UZ                
1 / 200sƒ / 5.6ISO 505mm
0 pobrań
1492 odsłony
5.98 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia † jaxan
Obiekty widoczne na zdjęciu
pomniki
Zlikwidowano: 2018
ul. Jerzmanowska
więcej zdjęć (133)
Dawniej: Haupt Strasse, Neukircher Weg