starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 23 głosy | średnia głosów: 5.98
Skomentuj zdjęcie
Zdjęcie świetne, ale kościół to potworek. Ciekawe, kto był autorem przebudowy.
Ślub trzynastego?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wiadomo
2015-06-24 07:35:10 (10 lat temu)
do cracusiac: To raczej odbudowa... faktycznie mocno kontrowersyjna :(
2015-06-24 19:28:52 (10 lat temu)
WW
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Wg mnie to nie jest złe. Odbudowa czegoś od zera jest zawsze poważnym dylematem konserwatorskim, szczególnie w sytuacji, gdy mieszkańcy nie czuli związani się z oryginałem, a być może nawet nigdy go nie widzieli. Najgorsze jest zrobienie karykatury typu zamek królewski w Poznaniu.
2015-06-24 21:04:58 (10 lat temu)
s_mile
Na stronie od 2011 maj
15 lat 1 miesiąc 15 dni
Dodane: 22 czerwca 2015, godz. 21:57:52
Autor zdjęcia: s_mile
Rozmiar: 1107px x 1500px
Licencja: CC-BY-SA 3.0
Aparat: NIKON D5100
1 / 100sƒ / 8ISO 22012mm
5 pobrań
1339 odsłon
5.98 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia s_mile
Obiekty widoczne na zdjęciu
kościoły, katedry, kaplice
Zbudowano: 2 poł. XIV w.
Dawniej: Evangelische Pfarrkirche
Zabytek: A/1225/1786 z 20.08.1966 (wieża)
Pierwsze wzmianki o kościele parafialnym pochodzą z 1288 r. Początkowo był on świątynią katolicką. W 1529 r. luterańska rada miasta Wrocławia mianowała na stanowisko administratora protestanckiego kaznodzieję Hansa Berlina. Odtąd kościół w Domasławiu był w rękach ewangelików. Zmieniło się to ponownie, gdy nasilająca się akcja rekatolizacji Śląska prowadzona przez Habsburgów, zrodziła reakcję protestantów. Na mocy konwencji z Altranstädt, przyjętej 1 września 1707 r., oddano protestantom 121 świątyń, w tym kościół parafialny w Domasławiu. Dopiero po II wojnie powrócił on w ręce katolików.
za :
ul. Wrocławska
więcej zdjęć (124)