- Inżynier Stanisław Nowakowski dyrektorem naczelnym.
- Wolne wybory do Rady Pracowniczej.
1992 rok - Włączenie Ośrodka Badawczo Rozwojowego do ZZSD Polar.
- Rada pracownicza zawiesza w pełnienu obowiązków dyrektora Nowakowskiego, Waldemar Wójcicki tymczasowym kierownikiem.
1993 rok - Magister inżynier Waldemar Wójcicki dyrektorem.
1994 rok - Rada Pracownicza zawiesza w pełnieniu obowiązków dyrektora Wójcickiego, Zbigniew Szczypiński tymczasowym kierownikiem.
- Zbigniew Szczypiński dyrektorem naczelnym przedsiębiorstwa.
1995 rok - ZZSD Polar staja sie spółka akcyjna Polar SA
- Zbigniew Szczypiński prezesem zarządu.
1996 rok - Uruchomienie nowej linii montazowej witryn chłodniczych.
- Uruchomienie produkcji schładzarek do piwa "Piwola" i wina "Winola".
1997 rok - Polar SA wchodzi na Giełdę papierów Wartościowych w Warszawie.
1998 rok - Uzyskanie certyfikatu ISO 9001.
1999 rok - "Brandt "większosciowym udziałowcem Polar SA.
2000 rok - Fuzja "Brandt " i "Moulinex".
2001 rok - Polar zaciąga kredyt na odprawy dla zwalnia nych w wyniku restrukturyzacji pracowników.
- Grupa " Moulinex-Brandt" składa do sądu wniosek o prawną ochronę przed wierzycielami, pogarsza się kondycja finansowa Polar SA.
2002 rok - Sąd Handlowy w Nanterre ogłasza poczatek procedury sprzedaży "Polar SA"
- Whirlpool kupuje akcje Polaru , będące w posiadaniu grupy "Moulinex- Brandt"
- Wezwanie do zakupu akcji "Polar SA" na giełdzie w Warszawie ogłoszone przez Whirlpool.
- zakończenie produkcji pralek w Polarze .
2003 rok - "Polar SA" przestaje być notowany na warszawskiej giełdzie.
- Polar zaczyna produkcje zmywarek do naczyń
- Uwe Horlacher prezesem zarządu Polaru.
2004 rok - Oddanie do urzytku nowego magazynu wyrobów gotowych, zwolniona powieżchnia magazynowa w halach 102 i 140 zostaje przeznaczona na potrzeby zwiekrzonej produkcji.
2005 rok -Polar zaczyna produkcje piekarników i płyt kuchennych
- Artur Wojciechowski prezesem zarządu.
2008 rok - Marian Sepesi prezesem zarządu Polaru.
- Oddanie do urzytku kolejnej hali magazynowej w której ma się mieścić centrum logistyczne na całą Europę wschodnią.
2010 rok - Fuzja" Polar SA" z siedziba we Wrocławiu i "Whirlpool Polska zoo" z siedzibą w Warszawie, powstaje "Whirlpool Polska SA" z siedzibą we Wrocławiu.
2011 rok - Alexsander Keller prezesem "Whirlpool Polska".
2012 rok - Remont budynku biurowca.
- Początek rozbiórki zabudowań po dawnej papieri.
2013 rok - Eduard Horbal Prezesem "Whirlpool Polska".
żródła : gazeta zakładowa Polar, gazeta zakładowa Whirlpoletka, gazetka informacyjna Brandt, gazetka Solidarność Polar, internet.
do ZPKSoft: Ciekawe, od kiedy ,,wychodziła" zamrażarka ,,Pingwin 100" i czy jest to produkt nasz wrocławski ? Nadmieniam, że tabliczka znamionowa wskazuje na rok 1991, więcej szczegółów nie doczekałem się :)