starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 13 głosy | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
Arkadiusz K. (Arro)
Na stronie od 2009 wrzesień
16 lat 8 miesięcy 26 dni
Dodane: 17 września 2015, godz. 13:04:31
Autor zdjęcia: Arkadiusz K. (Arro)
Rozmiar: 1600px x 1063px
Licencja: CC-BY-NC-ND 3.0
Aparat: NIKON D5000
1 / 1000sƒ / 3.8ISO 20022mm
2142 pobrań
887 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Arkadiusz K. (Arro)
Obiekty widoczne na zdjęciu
kościoły, katedry, kaplice
Architekt: Bogdan Jezierski
Zbudowano: 2007-2010
Prace nad nowym kościołem rozpoczęto 1 sierpnia 2007 roku. Kościół, wg projektu inż. Bogdana Jezierskiego z Łupkowa, z jodłowych bali, tzw. płazów, o dachu kalenicowym, kryty gontem, budowali cieśle z Podhala. Nad wejściem głównym znajduje się wieża słupowa o wys. 14 metrów, która podkreśla karpacki styl budowli. Nad nawą, na wieży głównej oraz na sygnaturce widnieją krzyże pozłocone w pracowni konserwatorskiej Romana Dawidziaka, które doskonale komponują się z architekturą świątyni. Fundamenty obłożone zostały miejscowym kamieniem.

Ołtarz główny wykonywany jest wg projektu Mariana Pażuchy, rzeźbiarza z Nowego Sącza. Znajduje się w nim ikona Pani Jasnogórskiej Bieszczadzkiej Krainy, wykonana za zgodą oo. Paulinów przez częstochowskiego artystę-malarza Rafała Stępniaka. Ściany boczne ozdabia wykonana w drewnie droga krzyżowa dłuta nieżyjącego już bieszczadzkiego artysty Jędrka Wasielewskiego "Połoniny". Ołtarz eucharystyczny i ambonę wykonano z rodzimego piaskowca w pracowni kamieniarskiej Jurka Bałandy z Jarosławia. Dnia 12 września 2010 roku nastąpiło uroczyste przeniesienie Ikony Matki Bożej Częstochowskiej z kościoła macierzystego w Nowym Łupkowie do nowo wybudowanego kościółka. W tym samym roku kościół poświęcono.
Na podst. twojebieszczady.net