starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 6 głosów | średnia głosów: 6

Polska woj. podlaskie powiat sokólski Dąbrowa Białostocka ul. 3 Maja Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika

1960 , Dąbrowa Białostocka, ślub, portret grupowy przed kościołem. Zdjęcie ze strony

Skomentuj zdjęcie
Odwrócony negatyw - zdjęcie trzeba przerzucić.
2015-10-24 21:48:18 (10 lat temu)
Rafał C.
+1 głosów:1
do Soravia: Dzięki. Już poprawione. Nie zwróciłem uwagi. A wystarczyło na "leworęcznych" muzyków uwagę zwrócić.
2015-10-24 21:59:04 (10 lat temu)
do Rafał C.: O ile, w przypadku skrzypka, to możliwe, to w przypadku akordeonisty absolutnie wykluczone.
2015-10-24 22:16:08 (10 lat temu)
Rafał C.
Na stronie od 2013 listopad
12 lat 7 miesięcy 4 dni
Dodane: 24 października 2015, godz. 18:00:30
Źródło: inne
Autor: Jan Siwicki ... więcej (4)
Rozmiar: 1400px x 1044px
1 pobranie
2329 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Rafał C.
Obiekty widoczne na zdjęciu
Architekt: Wacław Chróścicki
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1897-1902
Zabytek: -

Obecny murowany kościół został wybudowany w stylu neogotyckim w latach 1897-1902, konsekrowany w 1905 roku przez biskupa wileńskiego Edwarda von Roppa. Poprzednia świątynia drewniana została rozebrana przez wiernych, ponieważ obawiali się, że nowa świątynia zostanie przekazana mniszkom prawosławnym, natomiast stara pozostanie w ich rękach. W dwudziestoleciu międzywojennym powstały dwa nowe ołtarze i odnowiono wnętrze świątyni.

29 marca 2020 r. podczas niedzielnego nabożeństwa w kościele miała miejsce interwencja policji w związku z naruszeniem przez miejscowych wiernych i duchowieństwo narodowej kwarantanny, wprowadzonej przez polski rząd na skutek globalnej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Ówczesne regulacje przeciwepidemiczne ograniczały maksymalną liczbę uczestników zgromadzeń publicznych i uroczystości religijnych do 5 osób, natomiast w świątyni zgromadziło się ponad 50 wiernych. Zdarzenie to odbiło się szerokim echem w ogólnopolskich środkach masowego przekazu i było przedmiotem debaty publicznej. Wobec miejscowej parafii rzymskokatolickiej wszczęte zostało wstępne postępowanie wyjaśniające mające na celu skierowanie sprawy do sądu[3][4][5][6]. Był to jeden z dwóch najbardziej rażących przypadków przekroczenia przepisów sanitarnych w województwie podlaskim, drugi miał miejsce w cerkwi św. Jerzego w Białymstoku.



/p>
ul. 3 Maja
więcej zdjęć (22)