W odległości 1 km na południe od szosy na obszarze 200 ha w 2001 roku ustawiono oryginalna ekspozycję 75 rzeźb, płaskorzeźb i kamieni pamiątkowych powstałych w okresie komunizmu pochodzących z różnych terenów Litwy. Głównym akcentem ekspozycji są monumentalne rzeźby "bohaterów" okresu radzieckiego z okresu przynależności Litwy do Związku Radzieckiego.
Autorem pomysłu i wykonawcą jest Viliumas Malianauskas, przedsiębiorca zajmujący się handlem grzybami. Prace rozpoczęto w 1999 roku. Rzeźby ustawiono wzdłuż wytyczonych ścieżek na odcinku 2 km. Na teren tego swoistego muzeum wchodzi się obok wagonu, który niegdyś służył do wywózki ludzi na Syberię (kolejowa kibitka). Zrekonstruowano też fragment syberyjskiego łagru. W budynku dawnego domu kultury z lat 1950-60 urządzono ekspozycję książek, plakatów, i gadżetów komunistycznych. Czynne jest też Centrum Informacji z salą kinową i galeria sztuki sowieckiej. Dla dzieci przygotowano plac zabaw z tamtej epoki i wesołe miasteczko. Zwiedzanie odbywa się w takt muzyki z tamtych czasów płynącej z ustawionych głośników.