|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 1 głos | średnia głosów: 6
Lata 1960-1970 , Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Orkana.Skomentuj zdjęcie |
7 pobrań 3053 odsłony 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia mar Obiekty widoczne na zdjęciu
Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Orkana więcej zdjęć (12) Dawniej: Kino-teatr "Sokół" Przed wybuchem I wojny światowej budynek ten był siedzibą Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół". Urządzano tu poza ćwiczeniami gimnastycznymi, także wieczornice i akademie upamiętniające ważne rocznice narodowe. Tu ćwiczyła się młodzież, która w przyszłości weszła w skład legionów Piłsudskiego. Długo nowotarskie towarzystwo nie posiadało swojego budynku. Od 1902 roku zaczęto czynić starania, mające na celu wystawienie siedziby "Sokoła". Ostatecznie miasto oddało towarzystwu plac, z piwnicami browaru miejskiego, które miały być wyremontowane. Później nad nimi wystawiono jednopiętrowy budynek, który ostatecznie oddano do użytku publicznego 15 sierpnia 1908 roku. W dwudziestoleciu międzywojennym znajdowało się tu Seminarium Nauczycielskie. Za Obecnie: Zespół Szkół Nr 1 im. Władysława Orkana Plac Słowackiego 13, 34-400 Nowy Targ Jarosław Dubowski pl. Słowackiego Juliusza więcej zdjęć (44) Dawniej: Mały Rynek |