|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 4 głosy | średnia głosów: 6
25 grudnia 1950 , Zima przed Kościołem Narodzenia NMP i św. WolfgangaSkomentuj zdjęcie
|
Dodane: 27 lipca 2016, godz. 23:50:16 Źródło: Archiwum rodzinne Autor: Archiwom rodzinne ... więcej (6) Rozmiar: 818px x 1255px
3 pobrania 1644 odsłony 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia cavalier1125 Obiekty widoczne na zdjęciu
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Wolfganga więcej zdjęć (37) Zbudowano: I poł. XV w. Dawniej: Katholische Kirche Zabytek: 1608 z 08.04.1966 Wzmiankowany już w 1200 r. Obecny budynek koscioła pochodzi z 1.poł. XV w., przebudowany został ok. 1666r. w stylu renesansowym. Wieża i kruchta zostały dobudowane w 1909 r. Orientowany, murowany, jednonawowy z trójbocznie zakończonym prezbiterium. Wnętrze nakryte sklepieniem kolebkowym z lunetami oraz bocznymi kaplicami ozdobionymi bogatą dekoracją stiukową z XVII w. Wystrój wnętrza barokowy z XVIII w. ul. Starowiejska więcej zdjęć (82) |