starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 7 głosów | średnia głosów: 6

Polska woj. dolnośląskie Wrocław Szczytniki ul. Wystawowa Tereny wystawowe Iglica Remont iglicy 2016

17 sierpnia 2016 , Podpory końcówki iglicy

Skomentuj zdjęcie
Ciekawe, czy dobrze obliczyli wysokość tych podpór. Ciekawe, jak szybko będą w stanie je podnieść lub opuścić, jeśli tego będzie wymagała leżąca iglica?
2016-08-22 20:44:03 (9 lat temu)
do Stenek: Przed chwilą byłem świadkiem, jak geodeci dyskutowali o czterech centymetrach odchylenia punktu, gdzie ma sięgać końcówka iglicy
2016-08-22 20:59:18 (9 lat temu)
do vigo: Chyba widziałem Cię z tarasu :) Dostaliśmy pół godziny temu informację o tym, że akcja kładzenia Iglicy została wstrzymana do jutra.
2016-08-22 21:33:25 (9 lat temu)
do Neo[EZN]: Zgadza się, przy okazji okazało się, że iglica jest krótsza niż sądzono
2016-08-22 21:43:03 (9 lat temu)
do labeo7: Spróbuję jutro zrobić kolejne zdjęcia, dzisiejsze za chwilę powrzucam.
2016-08-22 21:48:14 (9 lat temu)
do Neo[EZN]: Może być - kręciłem się tam. A tak przy okazji - zerknij do poczty (z niedzieli)
2016-08-22 21:49:05 (9 lat temu)
do vigo: ? :) Za chwilkę zerknę.
2016-08-22 21:52:02 (9 lat temu)
do vigo: Hmm... nie widzę e-maila z niedzieli - na której skrzynce?
2016-08-22 22:37:03 (9 lat temu)
do Neo[EZN]: Ze strony FP
2016-08-22 22:47:48 (9 lat temu)
do vigo: Nie mam w skrzynce - spojrzałem na logi serwera a dokładnie na logi poczty wychodzącej z niego i widzę tylko jeden e-mail do mnie wysłany ze strony 21 sierpnia - od Rafała C. i ten mail mam w skrzynce. Czyli nie było prawdopodobnie nawet próby wysłania tego maila na serwerze pocztowym. Spróbuj wysłać do mnie testowy mail w ten sam sposób i od razu napisać odpowiedź do tego mojego komentarza.
2016-08-22 23:36:36 (9 lat temu)
do Neo[EZN]: Właśnie wysłałem
2016-08-22 23:44:54 (9 lat temu)
do vigo: ... i wszystko jasne. Wysłałeś przez stary formularz którego nie wyrzuciłem - on wysyłał maile w inny sposób niż nowy (wiele z nich nie dochodziło do adresata). Ten nowy jest tutaj Żeby łatwiej było do niego dotrzeć to do tej strony dodałem odpowiedni guzik w miejscu starego formularza mailowego. Aż strach pomyśleć ile maili mogło w ten sposób przepaść...
2016-08-23 00:03:27 (9 lat temu)
do Neo[EZN]: A wiadomość doszła?
2016-08-23 00:12:12 (9 lat temu)
do vigo: Nie doszła - starym skryptem na gmaila nie dojdzie nic bo ten skrypt którym poszły maile ze strony jest z 2003 roku (z nowszymi poprawkami) ale działa w taki sposób, że wysyła pocztę z mojego konta na wp.pl podając jako nadawcę e-mail osoby wysyłającej. Ten "trik" działał kilka lat temu - pozwalał na odpowiedź bezpośrednio do nadawcy za pomocą guzika "odpowiedz" bo wiele programów pocztowych nie miało obsługi parametru "reply-to".

Nowy skrypt wysyła pocztę z maila kontakt fotopolska eu i jest zrobiony tak, że w mailtesterze poczta wysłana w ten sposób ma maksymalną ilość punktów (10 na 10) jeżeli chodzi o zgodność ze standardami i procedury antyspamowe (dla wtajemniczonych - spf, dkim itp.) więc jest mała szansa na to, że w ten sposób nie dojdzie.
2016-08-23 00:34:12 (9 lat temu)
do Neo[EZN]: Do trzech razy sztuka...
2016-08-23 00:45:35 (9 lat temu)
do vigo: Teraz doszło :)
2016-08-23 11:28:20 (9 lat temu)
vigo
Na stronie od 2014 grudzień
11 lat 5 miesięcy 25 dni
Dodane: 17 sierpnia 2016, godz. 13:38:04
Autor zdjęcia: vigo
Rozmiar: 1700px x 1133px
0 pobrań
483 odsłony
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia vigo
Obiekty widoczne na zdjęciu
Remont iglicy 2016
więcej zdjęć (77)
Zbudowano: 2016
Iglica
więcej zdjęć (135)
Zbudowano: 1948
Iglicę ustawiono przed Halą Ludową 3 lipca 1948 roku. Została postawiona do pionu przy udziale 7 wind podnoszących. Głównym majstrem tej operacji był Henryk Nowara. Sama Iglica ważyła w pierwszej wersji 44 tony. Jedną z wind obsługiwał wiceminister Wiktor Kościński, inne dyrektor WZO inżynier Kula, wojewoda Piaskowski. Przy stawianiu Iglicy obecny był także jej twórca inżynier Hempel oraz przedstawiciele wykonawcy "Mostostalu", studenci i prasa. Pierwsze 30 metrów to to kilka rur z których najcieńsza ma 4,5 cm a najgrubsza 21 cm średnicy. Pozostałe 70 metrów stanowi konstrukcja żeberkowa zakończona potężnym trójnogiem. Góra Iglicy zwieńczona była pierwotnie parasolem z 8 luster, który niebawem uległ uszkodzeniu (20 lipca 1948) i został zdemontowany. Sama procedura stawiania iglicy trwała od 5 rano do 11.30. W najwyższym swoim punkcie zdolna jest odchylić się od pionu o 4 metry. Obecnie Iglica ma 94 metry i przechodziła dwukrotnie remont kapitalny - 1964 i 1979.
b/h/2009
autor projektu - prof. Stanisław Hempel
Tereny wystawowe
więcej zdjęć (68)
Dawniej: Messegelände
ul. Wystawowa
więcej zdjęć (2661)
Dawniej: Am Messehof