starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 10 głosów | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
Do czego służyły te otwory?
2016-08-20 21:27:53 (9 lat temu)
do Neo[EZN]: Pewnie były to boksy wysokociśnieniowe, ale co to znaczy nie mam pojęcia ;-). Może ktoś z naszych będzie wiedział?
2016-08-20 21:31:07 (9 lat temu)
do vigo: No właśnie podejrzewam, że to te boksy ale ciekawe jakie było ich zastosowanie? :) Może ktoś napisze.
2016-08-20 21:31:45 (9 lat temu)
vigo
Na stronie od 2014 grudzień
11 lat 5 miesięcy 27 dni
Dodane: 20 sierpnia 2016, godz. 9:58:05
Autor zdjęcia: vigo
Rozmiar: 1700px x 1133px
0 pobrań
476 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia vigo
Obiekty widoczne na zdjęciu
Wyburzanie budynku F-9
więcej zdjęć (13)
Zlikwidowano: 2016
Zbudowano: 1974
Zlikwidowano: 2016
Pawilon Boksów Wysokociśnieniowych F-9 wybudowany w 1974 roku, o powierzchni 116 m2 (użytkowej 86 m2). Obok wybudowano zbiornik wodoru niskiego ciśnienia („wieża” widoczna na zdjęciu z 1974 r.), który został zdemontowany w 2003 roku. Pawilon wyburzono w sierpniu 2016.
Dawniej: Kohlenforschungs Institut
Kampus F Politechniki Wrocławskiej z adresem: ul. Gdańska 7/9 powstał w miejscu przedwojennego Instytutu Badawczego Węgla (Kohlenforschungs Institut). Zajmuje obszar ograniczony ulicami: Gdańska, Sopocka, Bujwida i Czerwonego Krzyża.
Znajdowała się tam Katedra Technologii Tworzyw Sztucznych a następnie Instytut Chemii i Technologii Nafty i Węgla. Obecnie budynki użytkuje Wydział Chemii oraz Archiwum Politechniki Wrocławskiej. Podstawowe obiekty zostały wybudowane w latach 1967-1974.
Część obiektów pomocniczych została wyburzona, a od strony ul. Czerwonego Krzyża 2 trwa budowa nowoczesnego gmachu Archiwum Politechniki Wrocławskiej.
[v]
ul. Gdańska
więcej zdjęć (1592)
Dawniej: Danziger Strasse