starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 6 głosów | średnia głosów: 6

Polska woj. dolnośląskie Wrocław Szczytniki ul. Wystawowa Tereny wystawowe Iglica Remont iglicy 2016

22 sierpnia 2016 , Najbliżej fotografa - za ogrodzeniem widoczne są obciążone betonowymi płytami wyciągarki zabezpieczające od wschodu operację położenia Iglicy. Nieco dalej trzy dźwigi - ten po lewej stronie ma przymocowaną klatkę dla panów pracujących na wysokości a ten po prawej prawdopodobnie "położy" Iglicę - dziś wciągnął metalowy element (na zdjęciu jeszcze leżący na ziemi) na Iglicę.

Skomentuj zdjęcie
Skąd żeś to zdjęcie zrobił?
(przy okazji – fajne tęcze)
2016-08-22 22:11:05 (9 lat temu)
do Licho: Stąd :) Fajna "miejscówka" ale jak na złość niezbyt dobra na późnopopołudniowe ujęcia w słoneczne dni. Na szczęście jutro będą kładli Iglicę więc słońce będzie raczej po lewej stronie albo za plecami.
2016-08-22 22:15:17 (9 lat temu)
do Neo[EZN]: A jak się tam dostaje? ;-)
Dobra robota.
2016-08-22 22:17:52 (9 lat temu)
do Licho: Dzięki. Napiszę na maila (wszystkim zainteresowanym).

Przy okazji komunikat:

"Zarząd WP Hala Ludowa Sp. z o.o. informuje, iż prace związane z położeniem Iglicy zostały przesunięte do wtorku 23 sierpnia. Poziom skomplikowania przygotowań, względy bezpieczeństwa oraz dodatkowe przyczyny niezależne od inwestora, spowodowały konieczność wydłużenia czasu całego przedsięwzięcia.
Położenie Iglicy zaplanowano na 23 sierpnia (wtorek) na godzinę 12:00."
2016-08-22 22:20:28 (9 lat temu)
Neo[EZN]
Na stronie od 2001 wrzesień
24 lat 9 miesięcy 9 dni
Dodane: 22 sierpnia 2016, godz. 22:02:56
Autor zdjęcia: Neo[EZN]
Rozmiar: 1900px x 1268px
Aparat: NIKON D800E
1 / 125sƒ / 8ISO 28014mm
0 pobrań
422 odsłony
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Neo[EZN]
Obiekty widoczne na zdjęciu
Remont iglicy 2016
więcej zdjęć (77)
Zbudowano: 2016
Iglica
więcej zdjęć (135)
Zbudowano: 1948
Iglicę ustawiono przed Halą Ludową 3 lipca 1948 roku. Została postawiona do pionu przy udziale 7 wind podnoszących. Głównym majstrem tej operacji był Henryk Nowara. Sama Iglica ważyła w pierwszej wersji 44 tony. Jedną z wind obsługiwał wiceminister Wiktor Kościński, inne dyrektor WZO inżynier Kula, wojewoda Piaskowski. Przy stawianiu Iglicy obecny był także jej twórca inżynier Hempel oraz przedstawiciele wykonawcy "Mostostalu", studenci i prasa. Pierwsze 30 metrów to to kilka rur z których najcieńsza ma 4,5 cm a najgrubsza 21 cm średnicy. Pozostałe 70 metrów stanowi konstrukcja żeberkowa zakończona potężnym trójnogiem. Góra Iglicy zwieńczona była pierwotnie parasolem z 8 luster, który niebawem uległ uszkodzeniu (20 lipca 1948) i został zdemontowany. Sama procedura stawiania iglicy trwała od 5 rano do 11.30. W najwyższym swoim punkcie zdolna jest odchylić się od pionu o 4 metry. Obecnie Iglica ma 94 metry i przechodziła dwukrotnie remont kapitalny - 1964 i 1979.
b/h/2009
autor projektu - prof. Stanisław Hempel
Tereny wystawowe
więcej zdjęć (68)
Dawniej: Messegelände
ul. Wystawowa
więcej zdjęć (2661)
Dawniej: Am Messehof