starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 18 głosów | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
A w oddali latarnia na Rozewiu.
2017-06-14 12:14:29 (9 lat temu)
Jarosław Dubowski
+1 głosów:1
do Maciek Matwiej: Ciekawostka jest taka że widać jedną latarnię (nowszą) mimo iż istnieją dwie. Wyjaśnienie jest proste - jedna latarnia zasłania drugą ;)
2017-06-15 10:06:05 (9 lat temu)
pawulon
+3 głosów:3
W 1932 hrabia de Rosset ustawił przy wejściu do Lisiego Jaru obelisk, zwieńczony kulą z orłem wzbijającym się do lotu, upamiętniający miejsce lądowania króla Zygmunta III Wazy, powracającego wraz z armią w roku 1594 z nieudanej wyprawy po koronę Szwecji. W 1939 okupanci hitlerowscy zniszczyli obelisk: orzeł został wywieziony w głąb Niemiec, tablicę pamiątkową przechowali mieszkańcy Jastrzębiej Góry. Rzeźba orła ponownie stanęła na swoim miejscu dopiero w 1995.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2017-06-15 10:50:23 (9 lat temu)
Wymiana.
2023-08-17 14:20:21 (2 lata temu)
mar
Na stronie od 2008 grudzień
17 lat 6 miesięcy 8 dni
Dodane: 23 listopada 2016, godz. 23:42:24
Autor: H. Poddębski ... więcej (608)
Rozmiar: 4000px x 2254px
Licencja: Public Domain
15 pobrań
1606 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia mar
Obiekty widoczne na zdjęciu
pomniki
Pomnik w Lisim Jarze
więcej zdjęć (23)
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1932

Pomnik w kształcie obelisku z umieszczonym na szczycie wzlatującym w niebo orłem, ustawiony w miejscu, w którym w 1594 r. wylądował wracający ze Szwecji król Zygmunt III Waza.


ul. Rozewska
więcej zdjęć (62)