starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 11 głos | średnia głosów: 6

Polska woj. pomorskie Gdynia Orłowo ul. Orłowska Molo

25 grudnia 2016 , Molo w Orłowie.

Skomentuj zdjęcie
fralat
+2 głosów:2
Widzę, że sporo się w niedzielę (25.12.) nachodziłeś; chyba, że poruszałeś się autem. Gratuluję kondycji.
2017-01-02 13:42:30 (9 lat temu)
legion
+2 głosów:2
do fralat: Żadnym autem, od Sopotu do Gdyni na bulwar z "buta" brzegiem morza. Ładny spacerek. Zamiast siedzieć w domu przy stole wybraliśmy trochę inne spędzenie pierwszego dnia świąt :-)))
2017-01-02 15:39:20 (9 lat temu)
do legion: Tz. źe tutaj, na tym zdjieciu moźeme widziecz sz.p. Legionowa i male Legionki ?
2017-01-03 08:19:36 (9 lat temu)
legion
+2 głosów:2
do vetinari: Nie, to przypadkowi spacerowicze, którzy podobnie jak my wybrali taką formę spędzenia wolnego czasu. A moje "małe legionki" są już dorosłe (30 lat syn i 28 lat córka) :-)))
2017-01-03 08:45:32 (9 lat temu)
do legion: No, moje male "vetinarky" teź juź raczej panny...24 i 19...Niestety..juź troche pamietame....:-)
2017-01-03 10:00:11 (9 lat temu)
legion
Na stronie od 2013 listopad
12 lat 7 miesięcy 7 dni
Dodane: 2 stycznia 2017, godz. 11:19:22
Autor zdjęcia: legion
Rozmiar: 1675px x 1235px
Licencja: CC-BY-SA 3.0
Aparat: Canon PowerShot SX510 HS
1 / 30sƒ / 3.5ISO 2005mm
2 pobrania
676 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia legion
Obiekty widoczne na zdjęciu
mola
Molo
więcej zdjęć (149)
Zbudowano: 1934

Molo w Orłowie – drewniane molo znajdujące się w nadmorskiej, południowej dzielnicy Gdyni.

Z początkiem powstania kąpieliska morskiego w Orłowie, istniały niewielkie pomosty, służące do zaczerpnięcia morskiego, bogatego w jod powietrza. Nieco później wybudowano także dłuższe drewniane molo. W roku 1928, "Żegluga Polska" wybudowała nowy, drewniany pomost o długości 115 m, do którego miały przybijać statki wycieczkowe, jednakże ze względu na niedużą głębokość, cumowały tam raczej niewielkie jednostki.

Współcześnie znane nam molo w Orłowie, wybudowano w 1934 r. Powstało w ciągu zaledwie dwóch miesięcy, przy użyciu najprostszych technik, z inicjatywy spółki "Kąpielisko Morskie Gdynia-Orłowo". Miało 430 metrów długości i było przystosowane do cumowania statków białej floty. Zimą 1949 potężny sztorm zdewastował ponad połowę konstrukcji. W 1953 odremontowano pozostałą część mola. Obecne ma ono 180 m.

Na przełomie 2006 i 2007 trwały kompleksowe prace remontowe. Przebudowa trwała dziesięć miesięcy i kosztowała 3,5 mln zł. - Prace sfinansował budżet miasta. Wykonano nową konstrukcję całego mola, a drewniane pale zostały wzmocnione stalowymi obręczami.

Nieopodal znajduje się Scena Letnia Teatru Miejskiego w Gdyni. Będąc na molo można podziwiać Klif Orłowski.


ul. Orłowska
więcej zdjęć (319)