26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat dzierżoniowski
Więcej (33)
Obiekty w okolicy
Wolności 115
49
m
Bielawa
Wolności 116
51
m
Bielawa
3 Maja 11-11a
56
m
Bielawa
Wolności 117
83
m
Bielawa
Wolności 110
92
m
Bielawa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ławeczka Eleni

Zbudowano: 2020

W Bielawie można usiąść na ławeczce obok Eleni.

Mieszkańcy sowiogórskiego miasta na drodze Budżetu Obywatelskiego zdecydowali, że w ich mieście stanie odlew z brązu znanej w całej Polsce artystki Eleni Tzoki.

 

Między ulicami Wolności a 3-go Maja, nie daleko kościoła Wniebowzięcia NMP w ostatnich tygodniach powstał skwer im. Eleni. Jego głównymi atrakcjami są ławeczka oraz mural z wizerunkiem urodzonej i wychowanej w Bielawie Gwiazdy, który powstał na ścianie pobliskiego budynku mieszkalnego. Odlew z brązu z postacią artystki powstał w pracowni Jerzego Bokrzyckiego z Wierzbic. Rozwiązania projektowe zostały pozytywnie zaopiniowane przez samą Eleni, której własny autograf okrasił oparcie ławeczki. Jak informuje burmistrz Bielawy, zadanie zostało realizowane w ramach Bielawskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r., a otwarcie skweru, połączone z koncertem Eleni, nastąpi po ustąpieniu ograniczeń związanych z koronawirusem.

 

https://www.niedziela.pl/artykul/62707/W-Bielawie-mozna-usiasc-na-laweczce-obok-Eleni

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
polskup
 
+3 głosów:3
Chyba po raz pierwszy widzę ławeczkę twórcy, osoby żyjącej.
2025-10-24 20:46:24 (8 miesięcy temu)
fantom
 
+4 głosów:4
Z rzeczy zabawnych, to jest jeszcze coś takiego:
2025-10-25 11:17:55 (8 miesięcy temu)
Maciej Czarnota
 
+1 głosów:1
z Ameryki:
Barack Obama Presidential Center ma być muzeum upamiętniającym prezydenturę Baracka Obamy oraz miejscem spotkań i rozwoju lokalnej społeczności.

2025-10-28 17:20:52 (7 miesięcy temu)
Maciej Czarnota
 
+3 głosów:3
do polskup: Ja podobnie. Gdy pstrykałem to stwierdziłem, że nie kojarzę że Eleni umarła. A dalej napotkałem plakaty, zapraszające na występy.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2025-10-24 21:27:46 (8 miesięcy temu)
polskup
 
+5 głosów:5
do Maciej Czarnota: Pierwsza moja myśl po zobaczeniu tego zdjęcia była: ale byłoby śmiesznie, gdyby na tej ławeczce usiadła... Eleni. A potem to, co napisałem w pierwszym poście. Niby nic w tym złego, ale jakoś tak... nieswojo?
2025-10-24 21:36:45 (8 miesięcy temu)
Maciej Czarnota
 
+1 głosów:1
do polskup: To jest skwer Eleni i obok jest jeszcze mural. W sumie czemu nie ? ;)
2025-10-24 21:39:20 (8 miesięcy temu)
polskup
 
do Maciej Czarnota: Na palcach jednej ręki mogę wyliczyć osoby, które miały taki zaszczyt, ale profilaktycznie ich tu nie wymienię jednym tchem, bo rozpęta się burza :) Bo w sumie, czemu nie? :)
2025-10-24 21:43:36 (8 miesięcy temu)
yani
 
+3 głosów:3
do polskup:
Kult za życia, to w Polsce chyba tylko Stalin i JP II?
Burzy się nie boję, a wprost przeciwnie - uwielbiam!
2025-10-25 01:03:35 (8 miesięcy temu)
do yani: W zeszłym roku tabliczka jeszcze wisiała :)))
2025-10-25 01:16:04 (8 miesięcy temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do yani: To znaczy nie mam nic przeciwko inicjatywie oddolnej. Gorzej, gdy jest to jedynie słuszna linia. Do listy dopisałby jeszcze Hitlera i... Rolę-Żymierskiego, który miał swoją ulicę za życia np. w Jastarni, a zdaje się i w kilku innych miastach.
2025-10-25 06:54:04 (8 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Stanisław Goś:
Ale to tylko nieformalna, oddolna inicjatywa - to się nie liczy... :))
2025-10-25 01:54:37 (8 miesięcy temu)
do yani: :))
2025-10-25 02:09:31 (8 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do polskup: Nazwy upamiętniające żyjące postacie spotkamy w obiektach sportowych, np. skocznia Adama Małysza czy stadion Włodzimierza Lubańskiego. Tu jakoś patron bardziej pasuje niż przypadku ulicy.
2025-10-25 11:01:30 (8 miesięcy temu)
polskup
 
do Maciej Czarnota: Z naszego ogródka to jeszcze chyba Piłsudski miał kilka obiektów za życia.
2025-10-28 17:34:19 (7 miesięcy temu)
Jazzek
 
+2 głosów:2
do Maciej Czarnota: Ale w USA to taka tradycja jest, że postprezydent coś tam funduje.
2025-10-28 17:56:01 (7 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 7 miesięcy temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: warszawa wołowa grochowska targ bydła warszawa targ Miłoszycka 24 gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego