24.06.2026 - naprawiono problem z niewczytywaniem zdjęć (pokazywały się dopiero po odświeżeniu strony).
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Dzielnica Wełnowiec-Józefowiec

Zdrowie
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
Inne
Krajobraz
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...4849następna
fantom
 
To chyba widok z wieżyczki kamienicy przy Moniuszki 2.
2019-05-22 18:36:57 (7 lat temu)
Pierwotnym źródłem tej fotki jest książka o Katowicach wydana w 1976.
2019-05-22 19:15:33 (7 lat temu)
Podmiana i zmiana źródła.
2026-06-15 14:02:54 (10 dni temu)
O ile dobrze rozumiem, to tych budynków już niema. Czy udałoby się odtworzyć ich adresy i założyć obiekty? Tutaj jest obiekt bez znacznika na mapie
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2026-06-15 14:06:33 (10 dni temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
do da signa: Przedwojenne numery znamy, ale nie jest tak łatwo odtworzyć te ostatnie - z lat 60. Były wyburzenia przy rynku i trochę się pozmieniało.
2026-06-20 22:24:16 (4 dni temu)
do Krzyś_: I numeracja widocznych budynków się zmieniła?
2026-06-21 02:33:56 (4 dni temu)
Krzyś_
 
do Jarosław Dubowski: Postaram się sprawdzić, cała pierzeja jeszcze w czasie wojny miała numery od 10 do 24.
2026-06-21 10:41:27 (4 dni temu)
do Krzyś_: Jakieś znamienne instytucje tam się mieściły? Pomogłaby zapewne analiza porównawcza książek telefonicznych z 1939 i 1954...
2026-06-21 12:01:35 (4 dni temu)
da signa
 
+3 głosów:3
To nie ten hotel.
2026-06-15 07:36:00 (10 dni temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
do da signa: Zmieniłem :-)
2026-06-15 07:54:16 (10 dni temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
Co tam na parterze jest? Areszt?
2026-06-22 14:26:54 (3 dni temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: Pustostany zabezpieczone przed włamaniem.
2026-06-22 14:58:22 (3 dni temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Telewizyjna, chociaż chyba nie wszystko z makiety zrealuzowano
2026-06-01 22:06:24 (23 dni temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Dopisałam architektów.
2026-06-15 06:34:29 (10 dni temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Po samochodach to lata 60-te, około połowy
2026-06-15 08:47:08 (10 dni temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Hotel oddano do użytku w 1965 i to górna granica, a zarazem chyba dolna, bo tu jeszcze płoty, ale wygląda na prawie gotowy.
2026-06-15 12:04:16 (10 dni temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Przypuszczam, że 1971 tuż przed zlotem z lipca 1971
2026-06-15 12:33:04 (10 dni temu)
ulec
 
+2 głosów:2
W tle rondo J. Ziętka i niebieskie bloki. Powstańcy siedzą w miejscu pomnika. To uroczystość wmurowania kamienia węgielnego 3 maja 1966. Przystrojenie niebieskich bloków to samo co tu: .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2026-06-15 13:00:48 (10 dni temu)
do ulec: Dasz radę postawić ze dwa znaczniki?
2026-06-15 14:11:21 (10 dni temu)
ulec
 
do da signa: Niestety nie mam takich uprawnień.
2026-06-15 19:00:25 (10 dni temu)
do ulec: A robiłeś to na swoich zdjęciach?
2026-06-15 19:07:01 (10 dni temu)
ulec
 
do da signa: Na swoich tak.
2026-06-15 19:26:52 (10 dni temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do ulec: Dałam Ci uprawnienie do edycji nie swoich zdjęć. Zadziała po przelogowaniu. Gdybyś miał jakieś problemy, zawsze lepiej zapytaj w komentarzu , zanim dojdziesz do wprawy :)
2026-06-15 19:30:00 (10 dni temu)
ulec
 
do da signa: Ok. Dziękuję.:-)
2026-06-15 19:37:38 (10 dni temu)
do ulec: Powodzenia :)
2026-06-15 19:39:01 (10 dni temu)
ulec
 
do da signa: Dzięki. Dodałem znaczniki.
2026-06-15 19:59:57 (10 dni temu)
do ulec: Super, dziękuję :)
2026-06-15 20:13:21 (10 dni temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Samochody raczej późniejsze niż 1962 ale dokładnie to podpowiedzą koledzy.
2026-06-15 12:25:53 (10 dni temu)
ulec
 
+1 głosów:1
Al Korfantego (Armii Czerwonej wtedy). Widok w stronę ronda i rynku.
2026-06-15 12:29:20 (10 dni temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Ogólnopolski Zlot Młodych Przodowników Pracy i Nauki w Katowicach odbył się w lipcu 1971
2026-06-15 12:28:13 (10 dni temu)
2026-06-15 12:38:49 (10 dni temu)
Woj11
 
do da signa: Tak, to ten zlot z 1971
2026-06-15 12:44:45 (10 dni temu)
Woj11
 
Pielęgniarka z solamo cucącymi?
2026-06-18 19:30:32 (7 dni temu)
da signa
 
+2 głosów:2
Olgierd Łukaszewicz pierwszy z lewej.
2026-06-18 19:39:12 (7 dni temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Pierwsza z prawej Jolanta Lothe.
2026-06-18 20:00:47 (7 dni temu)
Stado aktorów, ale naważniejszy na planie zawsze reżyser - w środku (drugi od prawej) Kazimierz Kutz.
2026-06-18 20:53:30 (7 dni temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Woj11: Ona chyba trzyma niemowlę.
2026-06-18 19:34:36 (7 dni temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do Woj11: To dziecko państwa młodych.
2026-06-18 19:48:09 (7 dni temu)
yani
 
do da signa:
Myślisz, że Panna Młoda z emocji porodziła przed czasem? :))
2026-06-18 19:38:55 (7 dni temu)
Dana
 
do da signa: Danusiu, Łukaszewicza rozpoznajesz od razu, a Kaliny Jędrusik to już nie łaska?
2026-06-18 20:04:29 (7 dni temu)
Woj11
 
do Dana : Może tak, mozę nie. Nie byłem przy poczęciu ;)
2026-06-18 19:57:01 (7 dni temu)
do Dana : Widzę kilka znajomych twarzy, ale trochę trwa zanim wymyślę im nazwiska, jam jest tylko inteligencja naturalna :))
2026-06-18 20:07:18 (7 dni temu)
Dana
 
+2 głosów:2
do da signa: To ślub Kutza z Małgorzatą Gillert , świadkowali Jędrusik i Łukaszewicz.
2026-06-18 20:46:08 (7 dni temu)
Woj11
 
do Dana : W takim układzie dziecko to ich syn Gabriel. Tutaj więcej zdjęć
2026-06-18 21:01:52 (7 dni temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do Woj11: W takim razie uroczystość powyżej to nie jest ślub Kutza (jest w krawacie) - może cywilne chrzciny syna, który urodził się kilka miesięcy po ślubie?
2026-06-18 21:12:09 (7 dni temu)
do nyskadolniak: Na zdjęciu nie ma też Kaliny Jędrusik - między Łukaszewiczem a Kutzem żona tego ostatniego Małgorzata Gillert.
2026-06-18 21:27:01 (7 dni temu)
Dana
 
do nyskadolniak: Niestety, zdjęcie na aukcji zostało błędnie opisane - masz rację, to nie jest ślub Kutza tylko jak przypuszczasz "cywilne chrzciny" czyli jak to wtedy nazywano "uroczyste nadanie imienia”.
2026-06-18 21:57:53 (6 dni temu)
do nyskadolniak: Jak nie ma? Kalina pierwsza z prawej.
2026-06-18 21:31:45 (6 dni temu)
do mirekjot: To ma być J. Lothe wg dasigny, ale ja się nie upieram, nie mój typ urody ;)
2026-06-18 21:37:22 (6 dni temu)
486 Dyskusji (ostatnia 3 dni temu)
Biedaszyby na Wełnowcu - Józefowcu. W tle tereny, na których postanie Park Śląski. NAC sygnatura: 1-G-1521.
Nieistniejący już szyb Agnieszka (wschodni szyb kopalni Król) oraz otaczające go biedaszyby. Dziś to tereny po dawnych ogródkach działkowych należące do WPKI...
1893
-
1924
1893
-
1930
1925
-
1939
1925
-
1939
1930
-
1937
1937
-
1978
1937
-
1978
Dzielnica Wełnowiec-Józefowiec - obiekty i wydarzenia
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Wełnowiec-Józefowiec
12
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: dziwnó lutynia lutynia przejazd 11 strzałowa toruń strzałowa służewska 3 most wygoda gądó gądó pasaż wiecha zurawica toruń koszary toruń podgórska toruń podgórska toruń kujawska toruń łódzka gassy Dobrydnio Dobrydnio Dobrydnio Dobrydnio ciche zbiczno tarnów, jasna rogów dworzec tarnów tarnów rogów rogów wałbrzych wałbrzych drobin świętoduska