| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Jadalnia jak nakazywał XIX w. kanon była urządzana w ciężkim ( i ciemnym) stylu barokowym. Widocznie w takim klimacie można było więcej wchłonąć :)
2013-06-01 16:48:30 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Nie pamiętm, by dawniej w jakimkolwiek muzeum tego typu, wnętrza wypełnione były zastawą stołową i innymi eksponatami. Czasem bywała jakaś figurka, dodatkowo ogrodzona. Widać przyszło nowe do naszych muzeów. Czy w innych przybytkach kultury jest tak samo? Był ktoś z naszych?
2013-06-01 19:01:38 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
do Danuta B.: Mam fotkę z 1991 r. gdzie zastawa jest prezentowana jedynie na bufecie widocznym tu . Z racji zabytkowego pochodzenia (autentyki z tego pałacu). Czyli to nowomoda.
2013-06-01 19:11:25 (13 lat temu)
do Danuta B.: Powiedziałbym, że jest tu różnie, zależnie od obiektu. Kozłówka pięknie wyposażona, umeblowana. Baranów Sandomierski już tak bogaty nie jest - wkrótce postaram się wrzucić zdjęcia. Podobnie - jeśli dobrze pamiętam - było z Czochą i Książem. Jeden umeblowany, ten drugi prawie pusty...
2013-06-01 22:42:51 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Biedne były te nasze wnętrza pałaców. Czego nie zabrali Szwedzi, to następni. Ostatnimi grabiącymi byli wyposażający nowopowstające po 45 r. ministerstwa w biurka, szafy i pozostałe meble oraz drobiazgi. Teraz muzea dokupują na aukcjach lub ustawiają podobne.
2013-06-01 19:17:37 (13 lat temu)
do Arkadiusz K. (Arro): Zgadza się Arku - różnie z wyposażeniem wnętrz bywało. Książ miał to nieszczęście, że stał się składnicą wszelkich dóbr do zabrania, co skwapliwie przez lata czyniono. Niektórzy twierdzą nawet, że meble i inne wyposażenie zostało z Książa przewiezione do Pszczyny, choć tak nie jest. Pszczyna zaś miała niesamowite szczęście, bo np. po 1945 r. radziecki wojskowy komendant, był chyba "dobrym człowiekiem" i nie pozwolił swoim żołnierzom i innym wywieźć z zamku niczego. Dziś niektórzy zwiedzający, którzy byli w jednym z zamków (w Pszczynie i Książu) są zaskoczeni, że w obu zamkach sale balowe wyglądają prawie identycznie, jedynie sala Maksymiliana w Książu jest bardzo pusta, a Sala Lustrzana w Pszczynie bogato przyozdobiona.
Wiele zależało, od tego kto się miejscem 'zaopiekował' po 1945 r. i to jest przykre.
2013-06-02 09:20:56 (13 lat temu)
1 Dyskusja (ostatnia 13 lat temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: werba gdynia lotnicze gdynia lotnicze Gdynia lotnicze Gdynia z lotu ptaka warszawa aleje jerozolimskie katowice katowice radomyśl nad sanem radomyśl wielki katowice chorzowska chorzów chorzów chorzów chorzów ŁÓDŹ ŁÓDŹ ŁÓDŹ ŁÓDŹ august soller węgrzce Zamosc Zamosc mieszkowice rymanów niedźwiedzia rymanów przemyśl przemyśl Turkusowa koscioł sw mikołaja wrocław Mazwoiecka 11 poligon brus Łódź Łódź