26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat pabianicki

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Łódzka

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
pytanie na jakiej trasie ten tramwaj?
2014-08-06 14:31:06 (11 lat temu)
zeto
 
+2 głosów:2
2014-11-23 00:54:30 (11 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do DARKO VSKY: Może być nawet poza granicami Łodzi, ciężko będzie zlokalizować.
2014-08-06 19:28:47 (11 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Jakoś nie chce mi się wierzyć iż lokalizacja będzie ciężka do zidentyfikowania, gdyby to był wrocek i linia do Leśnicy ( pamiętam podobne wykonanie bud na przystankach) to bym już dawno krzyczał it to Kamiennogórska/Kosmonautów. Ten gościu wokół którego się zabrało całe widoczne towarzystwo to z pewnością jakaś militarna szycha.
2014-08-06 22:08:27 (11 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do esski : No tak ale w Łodzi było kilka podmiejskich linii tramwajowych więc sytuacja jest znacznie trudniejsza kiedy ma się zdjęcie na którym widać tramwaj i pustkowia za nim...
2014-08-06 22:56:36 (11 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Może jest to w Ksawerowie na południe od skrzyżowania Pabianickiej z Jana Pawła II/Nowotki. Widać tu nawierzchnię szosy z kostki bazaltowej.
2014-10-14 23:46:49 (11 lat temu)
zeto
 
+1 głosów:1

Jestem tego samego zdania co Blaggio, co do miejsca akcji. Natomiast jeżeli idzie o czas, to są to dni w przedziale gdzieś 9-11.09.1939. Widać jeszcze nieuprzątnięte martwe konie i sprzęt porzucony przez wycofujące się polskie oddziały. Na zdjęciach z 13.09, ukazujących przejazd niemieckich oddziałów z Widzewa w kierunku Łodzi i dalej na teren bitwy nad Bzurą (Niemcy wylądowali na lotnisku polowym w Widzewie), już końskich trupów nie ma.
2014-10-15 16:32:04 (11 lat temu)
do blaggio.: Przez pomyłkę napisałem "Pabianicka" zamiast "Łódzka", a przecież nie raz tam bywałem.
2014-10-15 19:37:07 (11 lat temu)
Xan
 
Jacy obrońcy Łodzi? To wspomnienie taborów naszych wojsk po wymarszu z Pabianic 7 września w nocy. Zdjęcie wykonano na Teklinie, gdzie zasadziła się na nich V kolumna z Ksawerowa, częściowo wsparta przez część sił LSSAH, którzy okrążali Pabianice od północy, idąc na Łódź.
2018-02-01 17:53:19 (8 lat temu)
zeto
 
Raczej Ksawerów/Teklin.
2017-04-24 22:10:14 (9 lat temu)
Zdjęcie: .
Wydawało mi się, że było jeszcze jedno podobne zdjęcie przypisane do Ksawerowa, ale teraz nie widzę go.

A może to było właśnie to zdjęcie, już sam nie wiem.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2016-08-25 00:10:42 (9 lat temu)
Komentarz został usunięty przez administratora - powód: podmiana
2018-02-18 15:22:33 (8 lat temu)
Nie Warszawa tylko okolice Łodzi. To miejsce:
2018-05-01 19:10:35 (8 lat temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
- więcej info tutaj o tej zasadzce
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uszczeg.
2023-08-17 09:30:26 (2 lata temu)
yani
 
Pytanie do speców od komunikacji tramwajowej: czy poza al. Krakowską była gdzieś jeszcze trakcja jednotorowa?
2025-05-04 12:44:10 (rok temu)
yani
 
Słupy trakcyjne pasują do Łodzi i okolic.
2025-05-04 20:41:51 (rok temu)
yani
 
+1 głosów:1
Przypisałem do Ksawerowa, chyba nie ma wątpliwości co do lokalizacji.
2025-05-05 15:00:01 (rok temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do yani: To samo miejsce i podobne , o ile zostały dobrze zidentyfikowane.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2025-05-04 16:04:20 (rok temu)
lipton
 
do yani: Była, ale moim zdaniem to nie Warszawa.
2025-05-04 17:45:11 (rok temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do blaggio.: W kilku miejscach zdjęcia z linków określane "pod Łodzią". Wg, mnie Twoja propozycja prawidłowa
2025-05-04 20:17:12 (rok temu)
do yani: Przy okazji z innej beczki.
Gdzieś niedawno wspominaliśmy o tym, od kiedy używane były znaczniki/notki na zdjęciach. Okazuje się, że od początku, co potwierdza znaleziona przypadkiem dyskusja pod zdjęciem . ;-)
2025-05-05 14:50:17 (rok temu)
yani
 
do blaggio.:
Ale zdaje się, że kiedyś to nie były odsyłacze do konkretnego obiektu, a tylko ręcznie wpisywana informacja o obiekcie - stąd nazwa "notki".
2025-05-05 14:54:39 (rok temu)
do yani: Nie ma. Jeśli wrzućca nie reaguje, to tak trzeba. Też miałem to zrobić.
2025-05-05 17:02:20 (rok temu)
8 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Pod Łodzią. Ksawerów/Teklin
Tramwaj w Ksawerowie.
1939
-
1939
1939
-
1939
1939
-
1939
1939
-
2016
1939
-
2016
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego pieniężno winnica Gnaty andrzeja waligórskiego Winnica