Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:
- Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
- Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
- Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł
Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3
|
a%3A1%3A%7Bs%3A1%3A%22m%22%3Ba%3A3%3A%7Bi%3A0%3BN%3Bi%3A1%3BN%3Bi%3A2%3Bb%3A1%3B%7D%7D
|
wczytywanie danych...
|
|
|
|
|
Z dniem 1.01.2007 roku na mocy Uchwał Zarządu KHW S.A. nr 701/2006; nr 704/2006; nr 706/2006 z dnia 4.09.2006r z połączenia Kopalni ”Mysłowice” i Kopalni „Wesoła” utworzono Centrum Wydobywcze Kopalnia „Mysłowice-Wesoła”.
Od momentu połączenia obu kopalń w jeden podmiot rozpoczęła się integracja kopalń „Wesoła” i „Mysłowice” w jeden spójny organizm gospodarczy o trwałych fundamentach ekonomicznych, organizacyjnych i technicznych. Aby tego dokonać podjęto ogromny wysiłek we wszystkich sferach działalności zakładu górniczego.
Najważniejszym celem w tej fazie konsolidacji było zjednoczenie potencjału ludzkiego, technicznego i finansowego obu kopalń w celu poprawy niełatwej sytuacji finansowej zakładów i doprowadzenia do pełnej funkcjonalności gospodarczej przedsiębiorstwa. W zakresie organizacyjnym należało najpierw zabezpieczyć możliwość prowadzenia pracy kopalni w układzie dwuruchowym poprzez utworzenie odpowiedniej struktury organizacyjnej, by w dalszej perspektywie dokonać faktycznego połączenia i uproszczenia struktur zarządzania KWK „Mysłowice – Wesoła”. Udało się tego dokonać jeszcze w 2007 roku.
Skomplikowanym zadaniem była też integracja techniczna struktury kopalni. Pomimo, że obydwie kopalnie przed połączeniem były już w pewien sposób połączone przede wszystkim wyrobiskami wentylacyjnymi, to jednak docelowa koncepcja modelu kopalni wymagała wykonania w stosunkowo krótkim czasie istotnych wyrobisk i wyposażenia ich w maszyny i urządzenia. Zaprojektowano, zbudowano i uruchomiono niezależną podziemną trasę transportu urobku z Ruchu „Mysłowice” do Ruchu „Wesoła”, zbudowano i uruchomiono nową nitkę odstawy z części wschodniej Ruchu „Wesoła” oraz umożliwiono transport urobku przenośnikami taśmowymi z poziomu 665 m na poziom 465 m – w sumie zbudowano i zmodernizowano blisko 10 km odstawy taśmowej. Dodatkowo wykonano szereg wyrobisk górniczych łączących obydwa ruchy kopalni w celu umożliwienia transportu urobku i materiałów oraz dla celów wentylacyjnych. Działaniom tym towarzyszyły intensywne prace w zakresie integracji systemów telekomunikacyjnych i energetycznych oraz modernizacja
i rozbudowa infrastruktury podziemnej i powierzchniowej.
Należy zauważyć, że wszystkie te prace wykonano równolegle do prowadzonego procesu wydobycia węgla. Niewątpliwym sukcesem ww. działań jest to, że w tym okresie udało się wspólnie stworzyć nowy zakład górniczy o jednolitej i przejrzystej strukturze organizacyjnej, spójnej i funkcjonalnej koncepcji dalszej eksploatacji złoża i rozwoju kopalni. Zmodernizowany w 2007 roku układ odstawy urobku jest nadal wzbogacany o mobilne układy transportu ludzi i materiałów oraz nowe drogi wentylacyjne zapewniające odpowiednie warunki klimatyczne dla eksploatacji węgla na poziomie 865 m.
W roku 2008 wykonano wyrobiska dla śc. 401G w pokł. 510 w.3 poz. 500m, którą oddano do eksploatacji w miesiącu kwietniu a zakończono w m-cu lipcu 2008 r. Wykonano wyrobisko 2 S bis dla śc. 401 pokł. 510 w. 2, którą planuje się oddać do eksploatacji w miesiącu wrześniu. Od miesiąca marca prowadzi się eksploatację śc. 507 i jednocześnie wykonuje się wyrobiska korytarzowe dla projektowanej śc. 506.
Na historię kopalni „Mysłowice-Wesoła” składają się historie dwóch kopalń - obecnie Ruchów, z których powstała.
za http://www.khw.pl/?d=63
|
proszę czekać...
Kopalnia Węgla Kamiennego "Mysłowice” - obiekty i wydarzenia  |
|
|
|