26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (15)
Obiekty w okolicy
Pomnik techniki
158
m
Poznań
Rzeka Warta (Poznań)
277
m
Poznań
Przystań AZS
284
m
Poznań
Klub Wioślarski
302
m
Poznań
Klub wioślarski Tryton
340
m
Poznań

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Otwarty w 22 lipca 1952 jako Most Juliana Marchlewskiego. Projektantem mostu był prof. Lucjan Ballenstaedt. Patronem mostu do początku lat 90. XX wieku był polski i radziecki działacz komunistyczny Julian Marchlewski. Obecnie patronką jest Królowa Jadwiga – w latach 1384–1399 król Polski z dynastii Andegawenów. W 1986 poddany gruntownemu remontowi. Most ma 185 metrów długości i 22 metry szerokości.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
mar
 
Ale dużo wędkarzy!
2014-06-27 23:58:09 (11 lat temu)
Jerzy51
 
Do mag : W czasie zawodów widać sędziów ,obserwatorów i oznakowane numery stanowisk . To normalne rekreacyjne polowy .
2014-06-29 10:40:57 (11 lat temu)
andre13
 
+1 głosów:1
Na zawodach są wyraźnie oznakowane stanowiska, często numerowane. To jest ekipa stałych bywalców, która skrzyknęła się na niedzielne wędkowanie.
2014-06-29 20:03:00 (11 lat temu)
Jerzy51
 
+1 głosów:1
Do Andrzej G.; Wędkuje od dziecka .Faktycznie mogą to być zawody towarzyskie , jednego kola PZW ,ale nie zawody np. okręgowe .Warunki sanitarne spełnione,zawody zgłoszone i wszystko zgodnie z przepisami .Zdaje mi się ,ze obok wędkarzy z prawej strony zdjęcia widać jasne krążki na prętach wbitych w ziemie . To było by oznaczenie stanowisk . Jedno jest pewne wspaniale zdjęcie i temat do dyskusji .
2014-07-03 13:39:00 (11 lat temu)
skrzypa
 
To są zawody na sto procent
2014-07-03 15:31:05 (11 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do mar: Mogły być zawody wędkarskie - we Wrocławiu już kilka razy widziałem - brzeg rzeki na odcinku ponad kilometra gęsto obsadzony wędkarzami :)
2014-06-28 00:02:02 (11 lat temu)
mag
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Faktycznie, nagromadzenie wędkarzy w jednym miejscu by na to wskazywało (o tym nie pomyślałam, raczej przeszło mi do głowy: tylu chętnych do zjedzenia ryby z Warty ?)
2014-06-28 00:11:00 (11 lat temu)
Andrzej G
 
+1 głosów:1
do mag : Na zawody wskazuje dodatkowo rozstawiony namiot. Zapewne miejsce organizatorów, gdzie po zawodach odbędzie się ważenie złowionych okazów.
Co jeszcze ciekawe, to full kultura. Na miejscu zainstalowano Toi-toia.
2014-06-28 00:18:11 (11 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Andrzej G: A mnie tu nic nie wskazuje na zawody. Taka ilość wędkarzy tak blisko siebie to we Wrocławiu na Odrze częsty widok (bywa o wiele więcej). Namiot to też nic nadzwyczajnego, mam podobny i niejednokrotnie rozstawiałem go będąc na rybach, a i widywałem innych którzy takowe rozkładali. 5-10 minut i namiocik stoi, można schować się przed słoneczkiem, zrobić jedzonko (tu widzę butle z gazem, więc może ma być świeża rybka). Słowem, nic mi tu nie pasuje aby były to zawody wędkarskie, a bywałem na takich wielokrotnie.
2014-06-28 00:27:39 (11 lat temu)
do pawulon: A toitoi? Może już było po zawodach - trzeba zobaczyć do exif która godzina.
A ryba z Warty pewnie dobra - teraz woda w rzekach jest chyba całkiem czysta - choć zamulona ale to już specyfika naszego krajobrazu.
2014-06-28 00:35:21 (11 lat temu)
pawulon
 
do Neo[EZN]: Na Niskich Łąkach też Toi-toiki stawiali na weekend (nie wiem czy teraz też tak robią). Zawsze mniej na.....e po krzakach ;)
2014-06-28 00:42:59 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Jest jeszcze jeden element sugerujący zawody - rozłożone parasole pod namiotem. Dla kogoś kto musi często wędrować wzdłuż brzegu - sędziowie.
2014-06-29 12:41:06 (11 lat temu)
do pawulon: Znaczy się kultura jest.
2014-06-28 00:44:22 (11 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Andrzej G: Niestety wielu z tej "kultury" nie korzysta, a ci co korzystają też kulturą nie grzeszą, więc kółko się zamyka ;)
2014-06-28 00:46:31 (11 lat temu)
Andrzej G
 
+1 głosów:1
do pawulon: Ale liczy się choćby fakt chęci. Nie wiem czy ze strony miasta, czy samych wędkarzy. Pewne jest jedno ktoś o tym myśli. To ważne, gdy dziś liczy się przede wszystkim by było jak najtaniej.
2014-06-28 00:49:56 (11 lat temu)
do Jerzy51: Nie wiem jak jest w kraju. Nie za bardzo się interesuję tym sportem, ale jeszcze nigdy w okolicy na zawodach nie widziałem, jakiejś numeracji stanowisk. Za to zawsze widziałem na zawodach, tak jak na tym zdjęciu: Namiot, stolik, czasem wagę, jakieś skrzynki. Dla mnie to dalej wygląda na zawody. No chyba, że wszędzie poza moim rejonem działań, wędkarze po prostu wędkują w tak kulturalnych warunkach.
2014-06-29 13:36:39 (11 lat temu)
Andrzej G
 
+1 głosów:1
do Jerzy51: Faktycznie, są jakieś pręty co kawałek z jasną końcówką. Masz oko. Zdjęcie jak piszesz, i dyskusja merytoryczna, a nie kłótnia o byle co. :-)
2014-07-03 13:52:40 (11 lat temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
do Andrzej G: O tak :) Przychodzi człowiek do domu, nikt się nie kłóci na stronie, aż ma ochotę błędy poprawiać ;)
2014-07-03 17:28:35 (11 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2018-11-07 14:55:02 (7 lat temu)
Marek W
 
+2 głosów:2
Wózek dla Tereski :)
2018-03-08 22:23:25 (8 lat temu)
Wincenty Miros
 
+1 głosów:1
W tle widoczny most Królowej Jadwigi.
2018-08-03 08:47:34 (7 lat temu)
Chyba nie działa wyszukiwarka bo "Domu Chłopa" w W-wie też nie znajduje.
2018-08-03 09:56:32 (7 lat temu)
do Wincenty Miros: Dziękuję. Czy nie ma tego mostu w spisie FP czy ja nie znajduję ?
2018-08-03 09:52:22 (7 lat temu)
2018-08-03 10:19:16 (7 lat temu)
do Wincenty Miros: Dzięki. U mnie nie wszystko chodzi.
2018-08-03 11:06:52 (7 lat temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 7 lat temu)
Most Królowej Jadwigi na innych zdjęciach
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Osiedle Błonie plac strzegmoski Osiedle Błonie wiśniowa głowno Bydgoszcz Osiedle Błonie fala fala śniegockiej Pałac w Mańczycach Warszawa Śródmieście Brenna Pałac w Kujawach mława mława mława Gliwice Chorzowska pilczyce pilczyce leśnica kruczkowskiego biedronka biedronka Gliwice Czechowice Gliwice Gliwice twarda Krasne żarki Lipowiec Lipowiec Wyszków Warszawa, ul. Ciepła 1 zamek Toszek sikornik gliwice