| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
ul. Bystrzycka
ul. Głuszycka
ul. Kłodzka
ul. Noworudzka
ul. Osiedle Górnicze

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dzielnica Rusinowa

Dawniej: Reussendorf
Wojsko
Zieleń
Edukacja
Budowle
Woda
Przemysł
Inne
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
wik
 
+1 głosów:1
PATRZĘ NA TO ZDJĘCIE TROCHĘ Z ŁEZKĄ W OKU. DO 1969 ROKU MIESZKAŁEM W TYM BLOKU. PIERWSZA KLATKA Z PRAWEJ STRONY (PATRZĄC NA ZDJĘCIE) NR BLOKU 23 NR MIESZKANIA 22. PIERWSZE PIĘTRO. ŚRODKOWE DRZWI. NA TYM PODWÓRKU SPĘDZIŁEM DZIECIŃSTWO, TO POZOSTAJE NA ZAWSZE. NIE MAM NAJLEPSZYCH WSPOMNIEŃ Z TEGO MIASTA ALE SENTYMENT POZOSTAŁ. PIERWSZY RAZ OD WYJAZDU BYŁEM NA CHWILĘ W 1978 ROKU. W TYM ROKU BYŁEM PRZEJAZDEM NA OSIEDLU, BARDZO WCZEŚNIE RANO, MIĘDZY 4 A 5 RANO, I BYŁEM TEŻ W MIEŚCIE. BLOK ODNOWIONY. MIASTO UMIERA, A MOŻE UMARŁO I POWOLI RODZI SIĘ NA NOWO? PEŁNO SPRZECZNYCH UCZUĆ I WSPOMNIEŃ. JEŚLI, KTOŚ MA WIĘCEJ ZDJĘĆ. PROSZĘ ZAWIESIĆ ALBO PODRZUCIĆ NA FB. WIKTOR.
P.S. ZNALAZŁEM TAKIEGO LINKA, MOŻE KOGOŚ ZAINTERESUJE.
2011-10-03 22:35:14 (14 lat temu)
wik
 
ŻYWOPŁOT PRZED BLOKIEM NALEŻAŁ DO PRZEDSZKOLA. OBECNIE JAKAŚ SZKOŁA ZAWODOWA.
Z LEWEJ STRONY BYŁ, I CHYBA JEST NADAL, STAW Z KTÓREGO WYRASTAŁY DRZEWA. PRAWĄ STRONĘ OPANOWAŁY OGRÓDKI DZIAŁKOWE.WYŻEJ, NIEWIDOCZNA, STOI SZKOŁA PODSTAWOWA NR 31. NA TYM PODWÓRKU KOPAŁEM W PIŁKĘ. ZDJĘCIE ZROBIONO Z DROGI NA KOZICE. TO NIE PRAWDA,ŻE ZAKOŃCZONO BUDOWĘ W 1952, PRACE ADAPTACYJNE, NIWELACYJNE, TRWAŁY JESZCZE W POCZĄTKACH LAT SZEŚĆDZIESIĄTYCH, BO TO PAMIĘTAM.
2011-10-03 23:04:44 (14 lat temu)
wik
 
+3 głosów:3
Dzięki za dobre słowo. Pozdrawiam...:) Na przyszłość się poprawię.
2011-10-03 23:42:32 (14 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do wik: Zdanie zaczyna się z dużej litery... ale potem to już prosimy małe :)
2011-10-03 22:55:18 (14 lat temu)
wik
 
+4 głosów:4
do pawulon: Oj przykro mi. Dopiero teraz zobaczyłem Państwa prośbę. Proszę o wybaczenie...:) Pewno przez nostalgię i sentymenty.

2011-10-03 23:07:03 (14 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do wik: Pierwsze koty za płoty. Zapraszamy do współpracy.
2011-10-03 23:21:13 (14 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do wik: Spoko, dziękujemy za szybką reakcję i... witamy na Fotopolsce, jednocześnie zapraszając do wspólnej zabawy ;)
2011-10-03 23:25:45 (14 lat temu)
matomi
 
Na pewno to jest końcówka?
2011-12-12 14:30:49 (14 lat temu)
Thor
 
+2 głosów:2
Dostałem meila od Kolegi o nicku porucznik z opisem tej pocztówki : Witam. Na zdjęciu, które zamieszczone zostało na stronie fotopolska.eu rozpoznałem obiekty, które pozostawione zostały do identyfikacji przez mieszkańców Wałbrzycha ( 17 lat mieszkałem w dzielnicy Rusinowa). Otóż na zdjęciu z 1929 roku w prawy górnym rogu znajduje się "pocztówka" zatytułowana oryginalnie "Siedlung" , na której przedstawiony jest po prawej stronie budynek dawnej poczty (dziś jest to budynek mieszkalny przy ulicy głuszyckiej 56A) pokazany "od tyłu", po lewej stronie znajduję się blok/budynek mieszkalny (dziś blok przy ul. Głuszycka 56) również pokazany "od tyłu" . Zaznaczyć pragnę widoczną bardzo dobrze przy tym budynku przybudówkę, która istnieje do dziś. W oddali widać domki, które obecnie znajdują się przy ulicy Kłodzkiej.
Dziękuję za opis :)
2013-01-03 23:30:44 (13 lat temu)
wik
 
+1 głosów:1
WAŁBRZYCH 10. RUSINÓW. OSIEDLE GÓRNICZE 23/22.
DOSKONALE PAMIĘTAM DO DZIŚ. TĘDY CHODZIŁEM PO PIERWSZE ZAKUPY, MAJĄC 3 LATA I PAMIĘTAM TO! BYWAŁO, ŻE PRZED SZKOŁĄ CHODZIŁEM PIECHOTĄ PRZEZ PARK DO MIASTA NA LEKCJE DO SZKOŁY MUZYCZNEJ. NA (JEŚLI SIĘ NIE MYLĘ) MICKIEWICZA. MIAŁEM 7 MOŻE 8 LAT. TO BYŁ NAPRAWDĘ KAWAŁ DROGI. CHODZIŁEM NA PIECHOTĘ JEŚLI NIE BYŁO NA TROLEJBUS, A CZĘSTO NIE BYŁO , LUB JEŚLI WYDAŁEM NA SŁODKĄ BUŁKĘ. NUMERY TRAJTKÓW(5, 10, 0) . A PAMIĘTAM NAWET TRAMWAJE). PAMIĘTAM TEŻ KILKA NAZWISK Z BLOKU, KLATKI, SZKOŁY NR 31.....
2011-10-03 22:52:03 (14 lat temu)
matomi
 
Uwielbiam socreal!
2012-08-28 10:35:06 (13 lat temu)
Nina
 
super zdjecie
2012-10-26 10:51:42 (13 lat temu)
Nina
 
+2 głosów:2
Witam. do tego zdjęcia mam duży sentyment. Do dziś mieszkam na tym osiedlu i to dokładnie w bloku, który jest na głównym planie. Dziewczynka, którą widać na ulicy, to ja, a osoba w oknie na trzecim piętrze to moja mama, dziś 76 letnia. W tym mieszkaniu w bramie dziś pod nr 16 moi rodzice mieszkają od lipca 1954r
2012-10-26 11:12:08 (13 lat temu)
Nina
 
+3 głosów:3
Ja też tu mieszkam z rodziną. przyjmujć, że na tym zdjęciu mam 4-5 lat, a jestem 1964 rocznik, zdjęcie zostało zrobione w 1968 lub 69r. Rosnąca lipa z boku budynku sięga man niemal do okien. pozdrawiam serdecznie wszystkich mieszkańców .
2012-10-26 11:17:44 (13 lat temu)
Nina
 
serdecznie dziękuję za zamieszczenie tego zdjęcia. Danuta Ptak Osiedle Górnicze 16/10
2012-10-26 11:20:13 (13 lat temu)
Nina
 
Nina to moja córka, ja dowiedziałam się, że jestem na zdjęciu kiedy po prostu miałam w ręku tę pocztówkę, niestety zaginęła mi.
2012-10-26 11:23:08 (13 lat temu)
mar
 
+1 głosów:1
Podobna sytuacja jak z tym zdjęciem
2012-10-26 11:58:19 (13 lat temu)
wik
 
do wik: ADRES DOTYCZY OCZYWIŚCIE MOJEGO MIEJSCA ZAMIESZKANIA. BLOKI NA ZDJĘCIU MAJĄ INNĄ NUMERACJĘ.
2011-10-03 22:53:54 (14 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Nina: Wow! Niesamowite. Kiedy dowiedziałaś się, że znalazłaś się na zdjęciu Nino?
2012-10-26 11:18:52 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
do Nina: Witaj Nino. Wspaniałe spotkanie. Dzięki Twojemu opisowi można było zdjęcie dokladnie umiejscowicć w czasie. Datę skorygowałam.
2012-10-26 12:18:20 (13 lat temu)
Faktycznie dwa tory obok siebie w Wałbrzychu to była rzadkość. Może tu była mijanka?
2012-09-25 21:35:35 (13 lat temu)
Ciekawa archeologia.
2012-09-25 21:51:30 (13 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
Zdjęcie z lat 1950-1965 ??? To chyba jakiś żart.
2012-09-25 22:26:27 (13 lat temu)
mroczan
 
Tam była mijanka.
2012-09-26 09:00:48 (13 lat temu)
może widzieliście to już ,fajna rzecz.
2012-09-26 13:59:46 (13 lat temu)
Maro
 
pawulon chodzi mi o okres jaki te tory byly uzywane ale i tak nie pamietam dokladnie bo to nie moj rocznik jeszcze :) jeśli ktoś może to niech mnie poprawi w komentarzach :)
2012-09-27 10:37:36 (13 lat temu)
Maro
 
ok juz poprawiam błąd i dzieki :)
2012-09-27 21:02:48 (13 lat temu)
pawulon
 
do Maro: Tylko że w tym miejscu podajemy datę zrobienia fotki. Całą resztę powinien zawierać opis pod zdjęciem.
2012-09-27 11:19:55 (13 lat temu)
Wow!!! A jednak uchowały się tory tramwajowe w Wałbrzychu! Myślałem, że wycięto wszystkie - co do metra.
2012-09-25 21:34:45 (13 lat temu)
matomi
 
Skrzyżowanie było od zarania dziejów ;)
2013-05-01 19:58:48 (13 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Za płytko kopałeś ;))
2012-09-25 22:32:17 (13 lat temu)
matomi
 
do pawulon: Mijanka. :)
2012-09-28 19:27:36 (13 lat temu)
do matomi: Mijanka na środku skrzyżowania? Czy kiedy jeździły tramwaje to nie było tego skrzyżowania?
2012-09-28 20:16:09 (13 lat temu)
† Andrzej Mastalerz
 
+1 głosów:1
Widać nawet skośną główkę szyny. We Wrocławiu też takie były do końca tat 60.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: litrówka
2012-09-25 21:45:50 (13 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
Położyłby się człowiek na tej trawce ;) Jeżeli nie będzie powtórki wiosny 2013 a jest na to mała szansa to już za dwa miesiące z "kawałkiem" będziemy mogli taką trawę podziwiać - drzewa nieco później :)
2014-02-11 23:37:33 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Prawda, też już marzy mi się wiosna. :)
2014-02-19 19:22:05 (12 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
Ładne światło.
Upalne lato.
2022-09-13 08:57:05 (3 lata temu)
9 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
Stacja Końcowa Tramwajów Elektrycznych w Wałbrzychu dzielnicy Rusinowa.
Dom mieszkalno-gospodarczy we wsi Rusinowa (Reußendorf), dziś jest to dzielnica Wałbrzycha.
1899
-
1910
1899
-
1920
1911
-
1920
1915
-
1939
1920
-
1939
1933
-
2008
1933
-
2008
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Rusinowa
ul. Bystrzycka
Schweidnitzer Straße (über Dittmannsdorf)
Brak zdjęcia
ul. Kłodzka
 
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Czerniaków rynek duszniki kiełczów Czerniaków salwator plac piastowski 31 Przeczyca Dębica Jasło Jasło Ppieścirogi stare rynek duszniki Salwatorska pieścirogi Hermsdorf Hermsdorf rynek duszniki Zawadka Brzostecka Zawadka Brzostecka myszyniec stary myszyniec stary myszyniec myszyniec Brzostek rozogi kraków kraków Szczebrzeszyn zespół szkół olszyna rozogi olszyna stradomska Carolinum węgorzewo węgorzewo