24.06.2026 - naprawiono problem z niewczytywaniem zdjęć (pokazywały się dopiero po odświeżeniu strony).
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Typ L - ex Falkenried Maximum (Wrocław)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Typ L - ex Falkenried Maximum (Wrocław)

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1946
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
verbensis
 
+2 głosów:2
Pocztówka wydana przez PTTK 1 czerwca 1955r., aczkolwiek zapewne ze starszego zdjęcia.
Autor: E. Falkowski
2026-01-15 11:08:36 (5 miesięcy temu)
LH? To pytanie do NEO.
2010-01-08 21:57:47 (16 lat temu)
Dziś nie ma tu ani tramwai, ani trajlusiów
2010-01-09 10:31:18 (16 lat temu)
do † Festung: No ba! I to jeszcze w wersji Maximum - czteroosiowiec. Wiedzieli co z Wrocka powybierać.
2010-01-08 22:40:21 (16 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Wiedziałem, że tramwaje zrobią wrażenie, dlatego wrzuciłem to zdjęcie ;-)
2010-01-08 23:11:46 (16 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do mamik: Tramwaje jak tramwaje ale trajtek też jest świetny.
2010-01-08 23:15:44 (16 lat temu)
Moze należy zmienić datowanie? Ten 1945 zupełnie dezinformuje. Powinno być 1949-1950.
2014-03-27 17:32:03 (12 lat temu)
Krzysiek99
 
+1 głosów:1
Dlaczego warszawski i wrocławski wagon-żłobek mają wspólny obiekt? To były dwa różne wagony i raczej powinny być oddzielone.
2022-05-22 17:30:48 (4 lata temu)
lipton
 
do mirekjot: To podobno rok 1950.
2024-06-29 16:54:50 (rok temu)
yani
 
do Krzysiek99:
Rozdzielone.
2024-06-29 17:29:26 (rok temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
To Warszawa, ale wozy ex-wrocławskie - motorowy to po warszawsku typ L (maximum), a doczepa P17. Wygląda to na uruchomienie nowej linii tramwajowej 20, na trasie OSADA GÓRCE (mijanka) – Dywizjonu 303 – Obozowa – Młynarska – MŁYNARSKA/WOLSKA, 15 sierpnia 1946. Była to część trasy na Bemowo (Boernerowo), stopniowo przekuwanej z toru szerokiego 1524mm na tor normalny 1435mm. Ale jakie to miejsce, to niech się miejscowi wypowiedzą.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2020-04-12 11:08:25 (6 lat temu)
vigo
 
+1 głosów:1
To nie jest Linke-Hofmann, tylko Falkenried Maximum. Poprawiłem przypisanie.
2020-04-12 17:41:08 (6 lat temu)
lipton
 
+2 głosów:2
To oczywiście Boernerowo. Maximum + P17. I zdecydowanie nie jest to "pierwszy tramwaj po wojnie" :)
2020-05-18 00:02:44 (6 lat temu)
4elza
 
+5 głosów:5
Warto by poprawić opis, skoro zapadły pewne ustalenia, chociaż zdecydowanie atrakcyjniejsze jest czepianie się cudzych zdjęć...
2020-08-04 06:56:57 (5 lat temu)
roox
 
+1 głosów:1
do mirekjot: A to nie jest po prostu kraniec Boernerowo? Układ słupów (petla) i duża ilość drzew dookoła mogłaby na to wskazywać.
2020-04-12 15:18:59 (6 lat temu)
do roox: Może jest to Boernerowo, ja nietutejszy :) Jeśli tak, to byłby to 8 września 1946. Przekuwanie trasy odbywało się na raty, a jeśli każde kolejne przedłużenie tej linii fetowano w ten sposób, możliwym jest, że to "docelowa" pętla końcowa.
2020-04-12 18:47:53 (6 lat temu)
esski
 
do 4elza: Ja ( fotopolanie także) w dalszym ciągu czekam na twój cud malina sosób, aby w kilka sekund wyłuskać spośród kilkudziesięciu tysięcy skanów tylko te, które wymagają interwencji. .. Zatem : do dziełe.. Przecież to ledwie kilka sekund.. ... Opis skopiowany z oryginału, Na zdjęciu uwieczniono jakieś wydarzenie, które opisane było : pierwszy tramwaj po wojnie.
2020-08-04 11:21:05 (5 lat temu)
yani
 
+2 głosów:2
do esski :
Gdybyś od początku, przy każdej bytności na FP, klikał na "komentarze moich zdjęć", trwało by to faktycznie chwilę.
No, ale skoro tego wcześniej nie robiłeś, to jest jak jest...
2020-08-04 12:36:04 (5 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do esski : Po pierwsze/ gdyby w źródle pod zdjęciem był opis np "schabowy z kapustą" to też byś go umieścił nie zastanawiając się na tym? Wystarczy wrzucić hasło w wyszukiwarkę (2 sek) i masz:


Po drugie/ tym razem poświęciłam na odszukanie znacznie więcej czasu, bo jakieś 4 minuty - dziewięć razy zapytałeś mnie o "cud malina" sposób na odszukanie scanów:
07-30 godz. 2:20,
07-29 11:16
07-26 13:28
07-24 00:51
07-24 5:26
07-24 16:13
07-25 11:15
07-26 12:08
08-04 15:04
a odpowiedź w tym zakresie otrzymałeś zaraz w pierwszym poście.
Warto się zatem trochę zastanowić nad sobą, czy przypadkiem Twój udział w forum nie jest zbyt wielkim obciążeniem umysłowym,
Zresetuj sobie myślenie, bo faktycznie masz je może na urlopie lub w szpitalu...

Po trzecie/ nie ma obowiązku wrzucania setek scanów codziennie, to Twój wybór i nie musisz tego podkreślać przy każdej okazji, bo wyraźnie w Twoim przypadku ilość w jakość nie przechodzi.
Poświęć zatem więcej swojego "cennego" czasu na właściwe przypisanie, czy odpowiednie opisy zdjęć, na co wielokrotnie inni użytkownicy zwracali uwagę, zamiast KRYTYKOWAĆ INNYCH!!!

Po czwarte/ uważam za (delikatnie mówiąc) nieeleganckie wykorzystywanie funkcji administratora do usuwania niewygodnych dla Ciebie komentarzy.
2020-08-05 05:48:15 (5 lat temu)
esski
 
do yani: Gdy uźytkownik wklei 100....400 zdjęć jest zapewne w stanie to uczynić, ale wystsrczą wakacje, urlopy, miły czas na pobyt w szpitalu , przy tysiącach skanów wrzucanych w swej historii, czy teź dziesiątkach tysięcy, zdarzy się wyjątek od reguły, nie tylko warszawskich widoków, iź coś umknie. Czekam zatem z niecierpliwością na zakończenie pisania pomocy dla fotopolan, jak to w kilka sekund wyłuskać z pomiędzy 30 czy 50 tysięcy wrzut właśnie tych kilka...które się kaźdemu fotopolanowi zapewne zdarzą....Będzie to nieoceniona pomoc dla wielu z nas.
2020-08-04 15:04:19 (5 lat temu)
Jazzek
 
+2 głosów:2
do esski : Zamiast tracić kilkadziesiąt sekund na jakies farmazony o kulawcu czy tym drugim, jak mu tam, mlaskaczu, mógłbyś je poświęcić na wyłuskiwanie komentarzy od kolegów. I nie urlop jest problemem, tylko konsekwencja, jednego i tego samego dnia pewne komentarze bierzesz pod uwagę, a innych nie.
2020-08-04 16:58:11 (5 lat temu)
esski
 
do Jazzek: Dziś jestem, czasem mnie nie ma...jak kaźdy z nas nie spędzam 24/7/365 pod adresem fotopolska.eu. ps.. w dalszym ciągu oczekuję na kilkusekundowy sposób, aby z tych tysięcy, wyłuskać te , ktore muszą być wyłuskane.
2020-08-04 17:34:39 (5 lat temu)
esski
 
do 4elza: Tak, "schabowy z kapustą " by wylądował, i już niejednokrotnie lądował, to są dziennikarskie opisy zdjęć gazetowych, które od wielu lat lądują na aukcjach. Opis zdjęcia prześwituje pzrez papier.
Ten skrypt podany to w jakim języku js? swf? vbs.. c# .. a moze coś jeszcze innego ? szczerze mówiąć, "za mocno" pisany, przeciętny fotopolanin nie poradzi sobie z nim podczas poszukiwań odpowiednich zdjęć.
Nie wiem co ma współnego z fotopolską link do wikipedii.. Powyższa fota pochodzi z uroczystości otwarcia nowej linii tramwajowej, na czele niegdysiejszy wrocławski Falkenried Maximum, zamiast wozić wrocławskie bobasy tramwajowym żłobkiem, woził warszawiaków między innymi na Boernerowo
.. podaj te ""wymazane komentarze"" .. chętnie zobacze...
2020-08-06 01:40:54 (5 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do esski : Nie rozumiem o jakim języku i "skrypcie" mówisz.

Link, owszem, ma sporo wspólnego ze zdjęciem, które wstawiłeś, ponieważ precyzuje datę uruchomienia pierwszej po wojnie linii tramwajowej nr „1”, (jest to w dalszej części zalinkowanego materiału, którego zapewne nie zrozumiałeś lub nie zdołałeś przeczytać) i jest niezgodne z zamieszczonym opisem zdjęcia, na co wcześniej zwrócił uwagę użytkownik lipton.

A tego to już nie potrafię, skoro zostały usunięte.
2020-08-07 07:12:53 (5 lat temu)
esski
 
do 4elza: Jakieś dwa, może trzy tygodnie temu dało się zauważyć w jednym z komentarzy, twoich komentarzy, iż "przeszukiwanie zdjęć trwa nie dłużej jak kilka sekund" .. Oczekuję zatem, podobnie jak fotopolanie, na skrypt który jest w stanie wyłuskać z pomiędzy 30---50 tysięcy zdjęć czy skanów tych kilka , które miałby być poprawione, Wystarczy zapewne jakiś skrypt... To już kilka tygodni mija.. a tu.. ni widu.. ni słychu......................... Link , podany wikipediowy link o kant prezydenta du*y potłuc.. Fotograf uwiecznił moment otwarcia jednej z linii tramwajowej , Jako że na zdjęciu widać pojazd """""""ofiarowany Warszawie przez zatroskanych mieszkańców Wrocławia" nie mógł to być rok 1944 czy 1945... czy nawet 1946, kiedy przywrócono na nowo , powojenny, ruch tramwajowy w stolicy.. O twoich farmazonach, blubrach starego marycha dotyczących """""usuniętych bez śladu komentrzach""" lepiej po fotopolsku przemilczeć.. młodyś fotopolskim wiekiem.. jeszcze mlako pod wąsem masz...wskazane byłoby odczekać , nabrać doświadczenia byc pisać choćby o czymkolwiek "usunietym".
2020-08-09 17:38:48 (5 lat temu)
do esski : czy ktoś ma stare zdjęcia ,,starych bloków'' 21 i 21 A przy ul. Radiowej od strony wschodniej, czyli od strony klatek schodowych?
2020-12-21 18:59:02 (5 lat temu)
yani
 
Skrzyżowanie al. Poniatowskiego, Francuskiej, Waszyngtona i Zielenieckiej.
2020-12-26 10:56:33 (5 lat temu)
vigo
 
+1 głosów:1
A na fotce wrocławski Falkenried Maximum "podarowany" Warszawie.


2020-12-26 11:08:04 (5 lat temu)
lipton
 
+1 głosów:1
Tak, to skład Lmax+P15.
2021-01-17 18:09:08 (5 lat temu)
Krzysiek99
 
+3 głosów:3
Dokładna data to 22.07.1946.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: .....
2023-01-04 18:39:44 (3 lata temu)
Krzysiek99
 
+2 głosów:2
To jest wagon typu L.
2024-04-04 11:06:24 (2 lata temu)
yani
 
do Krzysiek99:
Oznaczyłem, dzięki.
Może się uda rozpoznać wnętrza na następnych z serii?
2024-04-04 11:34:58 (2 lata temu)
lipton
 
do yani: O jakich wnętrzach piszesz?
2024-04-06 13:15:09 (2 lata temu)
yani
 
do lipton:
Widzę, że już sam znalazłeś, dzięki za rozpoznania. :)
2024-04-06 13:25:36 (2 lata temu)
lipton
 
do yani: To było tylko jedno wnętrze :)
2024-04-06 13:39:16 (2 lata temu)
yani
 
2024-04-06 13:51:31 (2 lata temu)
lipton
 
+1 głosów:1
do yani: Tutaj to mało tych wnętrz widać :) Ale oba zdjęcia są robione w wagonie typu J #400.
2024-04-10 23:09:21 (2 lata temu)
yani
 
Moim zdaniem już było, ale nie ma. Kolejny dowód na znikanie zdjęć?
2024-09-07 01:00:41 (rok temu)
yani
 
Dopisałem do tramwajów.
2024-09-07 01:02:35 (rok temu)
yani
 
do nyskadolniak:
Co to za BMW? 327?
2024-09-08 22:38:37 (rok temu)
lipton
 
+1 głosów:1
do yani: Może było, ale... nie tutaj? :) Bo samo foto oczywiście znane. To skład "wrocławski", tj. silnikowy typu L i doczepa typu P17. Do tego datowanie do zawężenia, bo zdjęcie wykonano już po przekuciu torowiska na ul. Towarowej. Czyli najwcześniej w końcu sierpnia 1947 roku.
2024-09-07 11:22:27 (rok temu)
yani
 
do lipton:
Może tak być, że foto widziałem gdzieś indziej.
2024-09-07 13:22:05 (rok temu)
lipton
 
+1 głosów:1
do yani: No chyba, że faktycznie zdjęcia w jakiś tajemniczy sposób stąd znikają :) I jeszcze jedno: wydaje się, że z tyłu jedzie wagon linii 8, więc dolną cezurę wykonania tej fotki można przesunąć na połowę września 1947 roku.
2024-09-07 13:45:07 (rok temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do yani: Tak.
2024-09-08 22:49:37 (rok temu)
yani
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak:
Sądząc po dodatkowym reflektorze, to może być to samo BMW, co tu:
2024-09-08 23:35:47 (rok temu)
Czy gościu zatrzymujący tramwaj jest z ROG ?
2025-08-04 15:12:12 (10 miesięcy temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
Wagon typu L.
2025-08-04 16:22:14 (10 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Desperado: SP raczej.
2025-08-04 15:57:13 (10 miesięcy temu)
yani
 
do mirekjot:
Dopisane.
2025-08-04 17:10:16 (10 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
Naniosłem znaczniki.
2025-09-06 17:09:13 (9 miesięcy temu)
yani
 
+2 głosów:2
Wolska róg Młynarskiej.
2026-02-03 13:01:55 (4 miesiące temu)
14 Dyskusji (ostatnia 4 miesiące temu)
Typ L - ex Falkenried Maximum (Wrocław) - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: przejazd 11 strzałowa toruń strzałowa służewska 3 most wygoda gądó gądó pasaż wiecha zurawica toruń koszary toruń podgórska toruń podgórska toruń kujawska toruń łódzka gassy Dobrydnio Dobrydnio Dobrydnio Dobrydnio ciche zbiczno tarnów, jasna rogów dworzec tarnów tarnów rogów rogów wałbrzych wałbrzych drobin świętoduska ostroda autobus prom wisła Strzelnica