| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Impart Centrum
Obiekty w okolicy
Piłsudskiego 15-17
41
m
Wrocław
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I...
59
m
Wrocław
Piłsudskiego 23
65
m
Wrocław
Piłsudskiego 14-16 - Legionów 7-8
69
m
Wrocław
Wrocławska Drukarnia Naukowa
81
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Impart Centrum

Architekt: Jackiewicz Wiktor (4 realizacje)
Zbudowano: 1965-1968
Dawniej: Filharmonia Wrocławska im. Witolda Lutosławskiego

Budynek filharmonii powstał z przebudowanej świetlicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Budowlanych. We wnętrzu posiadał pierwotnie sklep, kasy i salę koncertową na 500 osób. Wejście do budynku zdobiła i zdobi przestrzenna kompozycja Katarzyny Karpińskiej umieszczona na ścianie sąsiedniego budynku. Budynek przebudowany został w 2002 roku i użytkowany jest przez szkołę muzyczną zaś samą filharmonię przeniesiono na plac Wolności do Narodowego Forum Muzyki. Samo otwarcie obiektu nastąpiło uroczyście 18 grudnia 1968 r.

b/h/2020

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
bonczek_hydroforgroup
 
+2 głosów:2
Kompozycja przestrzenna z lat 70 tych XX wieku autorstwa Katarzyny Karpińskiej.
2020-04-13 12:21:13 (6 lat temu)
Licho
 
Datowanie poddałbym w wątpliwość.
2016-09-18 14:00:26 (9 lat temu)
do Licho: Datowanie może być dobre - spodnie-dzwony pasują do tego roku.
2016-09-18 14:11:37 (9 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Ale „organy” na ścianie obok wiszą od 1978…
2016-09-18 14:18:23 (9 lat temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: E, dzwony były deczko wcześniej :)
2016-09-19 22:25:40 (9 lat temu)
do Jazzek: Pod koniec lat 60tych
2016-09-20 00:04:33 (9 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Halo mamiku, nasz specu od inwestycji - na działce z lewej będą budować
2013-01-04 21:01:34 (13 lat temu)
mamik
 
do Danuta B.: Słusznie, i to już niedługo bo podpisali już umowę z wykonawcą. Pora na zdjęcia ;-)
2013-01-04 22:22:22 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Po pierwsze wózek dla Tereski!
Po drugie marnuje się "order mamika" , który proponuję nadawać za temu podobne fotografie wykonane z narażeniem czci i mienia.
Kilka było na stronie - to nasi fotopolscy kombatanci.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2013-03-10 18:06:57 (13 lat temu)
† Festung
 
+2 głosów:2
Zatem, (komentując opis fotki), było to zdjęcie "operacyjne":)
2013-03-10 18:08:57 (13 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:3
do Danuta B.: Order mamika był bodajże za jakieś przypisanie a nie za czyny bohaterskie ;-)
2013-03-10 18:21:22 (13 lat temu)
Julo
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: Nie przesadzajmy z tym "bohaterstwem". Wtedy uszło mi na sucho (dosłownie, o czym dalej), nie zniszczyli mi sprzętu, filmy wywołali gratisowo w laboratorium na placu Muzealnym. Zabawne było, że cały czas trzymali mnie na oku, ale nie tknęli palcem, choć nie żałowali sobie uwag typu "szpiegostwo to chyba sąd wojskowy" albo "ciekawe ile gość posiedzi"; dopiero jak przyniesiono wywołane filmy i zobaczyli że tam nie ma nic, za co mi można byłoby postawić jakiś zarzut, to chcieli się mnie pozbyć jak najszybciej i próbowali mi oddać filmy jeszcze mokre. A ja na to grzecznie, że jak już tu godzinę zmarnowaliśmy, to możemy jeszcze pół godzinki poczekać aż wyschną. I dopiero z wysuszonymi zgodziłem się opuścić komendę...
2013-03-10 22:53:54 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
do mamik: Mamik rozdaje:) Ja tylko sugeruję.
2013-03-10 18:24:52 (13 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
do Julo: Wszystko popsułeś:)
2013-03-10 23:04:22 (13 lat temu)
Jazzek
 
Dendrochronologia sugeruje koniec 60-ych. Na zdjęciu datowanym 1972 mamy drzewko po prawej i spore już drzewka po lewej.
2016-09-19 22:27:25 (9 lat temu)
tomekk
 
+1 głosów:1
To nie jest duże studio Polskiego Radia Wrocław. Najprawdopodobniej jest to filharmonia (ta stara, która mieściła się przy ul.Świerczewskiego/Piłsudskiego, zanim wybudowano NFM).
2024-11-02 00:16:35 (rok temu)
do tomekk: Filharmonię na Świerczewskiego wybudowano w latach siedemdziesiątych XX w.
2024-11-02 07:07:31 (rok temu)
Dana
 
do tomekk: Wielke dzięki - poprawione :)
2024-11-02 08:35:08 (rok temu)
Licho
 
+3 głosów:3
Tak w zasadzie to teraz jest filia Impartu.
2023-02-22 16:14:59 (3 lata temu)
mamik
 
A jednak nadal jest to budynek należący do filharmonii czyli NFM, który właśnie go sprzedaje
2023-10-12 19:36:49 (2 lata temu)
mamik
 
+1 głosów:1
2023-02-22 16:52:54 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
7 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Filharmonia pod koniec lat 60. lub na początku lat 70.
Pochód pierwszomajowy 1982 idzie ulicą Świerczewskiego (dziś ul.Piłsudskiego), w głębi schody Filharmonii. Z premedytacją umieściłem tutaj to zdjęcie, pomimo...
1963
-
1969
1963
-
1975
1968
-
1975
1972
-
1992
1976
-
1992
1
1990-2000
1990
-
2006
1990
-
2013
2011
-
2013
2013
-
2023
2023
-
2023
Impart Centrum - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: kielce kielce barska kielce kielce barska parsęta Chorzów Chorzów koziniec ojciec Neo ojciec Neo nowice rosomak czapury kozińce plac Wilsona Milanówek dworzec południowy kozińce al. Wilanowska Pisarzowice dw. południowy kłonice GAzeta GAzeta Tygodnik Ciechanowski Tygodnik Ciechanowski tannenberg łuków łuków Tygodnik Ciechanowski Tygodnik Ciechanowsk olsztyn olsztyn