26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Kościuszki 23

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
legion
 
+2 głosów:2
...budynek był przebudowywany także wewnątrz w 1934 r. (od momentu oddania budynku do użytku około 1920 r do momentu przebudowy w 1934 r. klatka schodowa jak i samo wejście do budynku znajdowało się z drugiej strony budynku - po jego lewej stronie). Czyli można domniemywać, że drzwi także powstały w tym okresie przebudowy. Zaintrygowało mnie - jak to jest możliwe, że drzwi z wyrzeźbioną sylwetką orła w koronie przetrwały okupację hitlerowską a później okres "pseudo komuny". Jak to się stało, że nie zniszczono tego symbolu polskości? Pytałem jednego z mieszkańców (człowiek już starszy) ale jak mi powiedział - te drzwi były tu zawsze odkąd pamiętał i nikt przy nich nie majstrował !
2014-05-27 23:22:01 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: w początkowym okresie kamienicy wejście na klatkę schodową było z lewej strony budynku - po przebudowie wejście zrobiono z prawej strony a więc wtedy musiały powstać te drzwi. W okresie PRL komuniści na pewno nie pozwoliliby na orła w koronie - wtedy wręcz zaciekle tępiono takie przejawy polskości.
2014-05-27 23:47:48 (12 lat temu)
Stenek
 
Przejrzałem w necie dużo zdjęć orła w koronie. Ten tutaj ma słabo zarysowaną koronę, to wygląda bardziej na pióra na głowie.
BYc moze to zadecydowało, że orła się przez czas PRL nikt nie czepiał?
2014-05-28 00:52:21 (12 lat temu)
do Stenek: ...też początkowo sądziłem, że to pióra a jednak na pewno jest to korona;
2014-05-28 06:11:17 (12 lat temu)
do legion: Ja bym stawiał na to, że drzwi powstały wraz z tą kamienicą. W latach 30. już chyba nie bawiono się w takie detale.
Ciekawa historia z tym orłem - może został tu zamieszczony później...? (po wojnie).
2014-05-27 23:37:10 (12 lat temu)
Stenek
 
do legion: W to nie wątpię, tylko jego "ocalenie" upatruję w niezbyt wyraźnym kształcie "królewskiej czapy" ;-)
2014-05-28 08:39:12 (12 lat temu)
1 Dyskusja (ostatnia 12 lat temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie Gnaty Paderewskiego pieniężno winnica Gnaty andrzeja waligórskiego Winnica Graty parczew trasa