26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat świebodziński
Więcej (0)
Obiekty w okolicy
Pomnik techniki
42
m
Zbąszynek
Wojska Polskiego 15
46
m
Zbąszynek
Wojska Polskiego 5
127
m
Zbąszynek
Pomnik Kolejarza
162
m
Zbąszynek
Kilińskiego 74-78
188
m
Zbąszynek

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Zbąszynecki Dom Kultury

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
dzidek1960
 
+2 głosów:2
Przypominają mi się czasy służby wojskowej w czasie której miałem przyjemność występować na deskach tego do Domu Kultury. Była to okazja do wyrwania się z murów jednostki dwa razy w tygodniu na kilka godzin pod pretekstem prób. Często zamiast próby było darmowe kino też mające swoją siedzibę w tym budynku.
2011-02-05 13:33:25 (15 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do dzidek1960: A gdzie stałeś? Trochę staroświeckie określenie miejsca, w którym stacjonowały wojska. Krótko mówiąc, gdzie były Twoje koszary?
2011-02-05 18:47:09 (15 lat temu)
dzidek1960
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: Przez prawie rok w Zbąszynku. Była to samodzielna kompania sapersko-inżynieryjna pułku z Rawicza. Ładnie to brzmi ale w rzeczywistości była to kompania dawnego OTK czyli wojsk roboczych.
2011-02-06 19:04:53 (15 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do dzidek1960: Rakietówka?
2011-02-06 19:10:57 (15 lat temu)
dzidek1960
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: Ja wolę określenie Oddziały Tajnych Komandosów a jeżeli chodzi o kadrę to Ostatnia Twoja Kariera.
2011-02-06 19:37:23 (15 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do dzidek1960: Pomęczę Cię jeszcze - gdzie w Zbąszynku mieliście kwatery? W wagonach (nie żartuję)?
2011-02-06 19:45:41 (15 lat temu)
dzidek1960
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: Nie, to nie były wagony. Koszary mieściły się w budynkach wybudowanych na terenie kolejowym właśnie w celach koszarowych. Na ogrodzonym terenie stoi, lub stał, piętrowy budynek koszarowy w którym mieściły się również mieszkania dla kadry i ich rodzin. W osobnym budynku mieściła się kuchnia i stołówka. był jeszcze garaż bodajże na 2 samochody. Wszystko wokół placu apelowego.Jeżeli chodzi o dokładną lokalizację to posłużę się mapą Zbąszynka z fotopolski. Jak ją powiększysz to łatwo znajdziesz ul. PCK biegnącą wzdłuż torów w kierunku północno-wschodnim. Po drugiej stronie torów masz nieoznaczoną ulicę z takimi dwoma \"pazurkami\" w prawo. Nie jestem pewien ale ten górny prowadził najprawdopodobniej w bramę jednostki. Dla zaspokojenia Twojej i innych ciekawości mogę dodać, że w tym klinie pomiędzy torami powyżej końca tej ulicy jak tory skręcają w prawo mieliśmy wybudowaną strzelnicę, był tam też teren do zajęć sapersko-minerskich.
Myślę, że wyczerpująco odpowiedziałem na Twoje pytanie, ale jeżeli chcesz coś jeszcze wiedzieć to męcz mnie dalej ;)
2011-02-06 20:52:11 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
Wózek dla Tereski ;-)
2024-07-19 21:50:15 (rok temu)
TW40
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: ;-) Myślę, że do ok. 1972 r.
2024-07-19 23:52:27 (rok temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia rok temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: sochonie hermine braunsteiner żelechowa wirty Orzechow Orzechow sandomierz katedra kamienica pod sowami kamienica pod sowami sandomierz katedra brukowa warszawa kijowska warszawa lublin 1940 sklep gs stawiszyn stawiszyn park rzeźb warszawa wołowa grochowska targ bydła warszawa targ Miłoszycka 24 gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje