| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wybierz miejscowość

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...

Galeria zdjęć fotografa - 'Zdzisława Kłeczka'

Dodane od Dodane do
Wykonane od do
Dodane
Sanok - Pomnik Tadeusza Kościuszki, Święto Konstytucji 3 maja było zakazane podczas rozbiorów, a ponownie jego obchodzenie zostało wznowione w II Rzeczypospolitej w kwietniu 1919 roku. Zostało zdelegalizowane przez hitlerowców i sowietów podczas okupacji Polski w czasie II wojny światowej, a po antykomunistycznych demonstracjach w 1946 r. nie było obchodzone w Polsce, natomiast zastąpione obchodami Święta 1 Maja. W styczniu 1951 r. święto 3 maja zostało oficjalnie zdelegalizowane przez władze komunistyczne. Było to jedynie święto …. partyjne Stronnictwa Demokratycznego, ale surowo zabronione dla publicznego świętowania. Reaktywowanie powszechnych obchodów Święta Konstytucji nastąpiło z inicjatywy „Solidarności” w 1981 r. W Sanoku 3 maja 1981 r. Sanoczanie masowo wzięli udział w uroczystościach. Była to jedna z najliczniejszych demonstracji. Możemy to zobaczyć dzięki fotografiom Zdzisława Kłeczka, które przekazane swego czasu staroście Bogdanowi Strusiowi, mają przypominać o tamtych chwilach. Po nastaniu stanu wojennego święto ponownie została zakazane, a ci którzy mimo to je obchodzili byli surowo karani. 3 maja 1986 r. została zorganizowana manifestacja licząca około 2000 uczestników. Wszyscy ci którzy zostali zidentyfikowani przez Służbę Bezpieczeństwa podczas składania wieńca pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki w Sanoku ( patrz-fotografia z raportu SB) zostali surowo ukarani. Od 1989 r. świętowano już jawnie, a od 1990 r. obchody uzyskały charakter samorządowo-państwowy.
1981
- marek45 - 2024-11-28 22:44
koniec
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: Ostrołęka frenzel żary Ostrołęka frenzel żary ostrołęka wojska polskiego 28 ostrołęka koszary sucha koszary ostrołęka pałac wiśle Legionów pałac wiśle rajczy Ostrołęka Nowomiejska maślice Ostrołęka Nowomiejska podolany zachodnia zachodnia maslice gryfice gryfice ulica Legionów Maciowakrze Maciowakrze Zgorzelec Daszyńskiego rynek duszniki kopalnia gliwice maślice rzeszów rzeszów jawor rynek jawor rynek 25 Gogole