Ranking zdjęć opublikowanych dzisiaj Ranking zdjęć - aktualny miesiąc Ostatnie komentarze
|
|
Wrocław ul. Wita Stwosza |
|
Tajemniczy Wrocław (2026-06-23 15:03:06)
Mam oryginał albumu, jest to sentymentalna podróż dwójki Niemców z RFN.
Opis zdjęcia:
"Widok z ulicy Albrechtstraße [ul. Wita Stwosza] na kościół św. Elżbiety po drugiej stronie Rynku. Wieża kościoła jest zakryta rusztowaniem i nie można go zwiedzać. Wąskie domy na placu przed kościołem zostały odnowione.
Spacerując ulicami starego miasta, bardzo często spotyka się znane domy i widoki zaułków. Życie w ich wnętrzach i na ulicach stało się jednak zupełnie inne. Domy są nieco zaniedbane, a ulice nieuporządkowane. Kobiety są zazwyczaj dobrze ubrane i wykazują się dużym wyczuciem stylu. Wydaje się, że wiele ubrań jest szytych samodzielnie. Ubrania mężczyzn są niepozorne i niechlujne. Nie ma tu społeczeństwa bezklasowego. Znacznie wyraźniej niż u nas widać, że są ludzie o wyższych i niższych dochodach. Często spotyka się też Polaków, którzy w hotelach przeznaczonych dla obcokrajowców wydają znaczne sumy na jedzenie i picie. Takich kwot nie można zarobić w normalnych okolicznościach. Od czasu do czasu spotyka się też osoby, które dość płynnie mówią po niemiecku. Należy do nich na przykład kasjerka na strzeżonym parkingu przed naszym hotelem. Opowiada nam różne rzeczy ze swojego życia rodzinnego. Jej wnuk jest chory. Polskie leki są nieskuteczne. Można też kupić zachodnie leki, ale potrzebna jest do tego zachodnia waluta, a zwykły Polak nie ma do niej dostępu."
|
|
labeo7 (2026-06-23 17:49:33)
Ciekawe spostrzeżenia Niemców, że w połowie lat 70 zauważał różnice w dochodach, być może dlatego, że mieszkając w jakimś lepszych hotelu spotykał tych bogatszych, a na ulicach tych biednych.
|
|
|
Wrocław Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec |
|
Tajemniczy Wrocław (2026-06-23 15:00:50)
Mam oryginał albumu, jest to sentymentalna podróż dwójki Niemców z RFN.
Opis zdjęcia:
"Fosa miejska między Liebigshöhe [Bastion Sakwowy, właśc. Liebichshöhe] a Klosterstraße [ul. Traugutta]. Po przeciwnej stronie widać dawny budynek kierownictwa regionalnego Hitlerjugend. Obecnie mieści się w nim konsulat NRD. Fosa miejska jest zamulona, zapewne dopuszczono do zniszczenia śluz. Przypomina się nam wiele karpi, które poławiano tu co roku."
|
|
labeo7 (2026-06-23 17:44:53)
Dopisałem do fosy chociaż wody nie widać.
|
Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:
- Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
- Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
- Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł
Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3
|
N%3B
|
wczytywanie danych...
|
|
|
|
|
proszę czekać...
|
Najnowsze zdjęcia hal targowych |
|
|
|