Wrocław - Kościuszki Tadeusza, gen., Jeszcze jedno nieznane zdjęcie mistrza Arczyńskiego. Plac Kościuszki na rok przed rozpoczęciem budowy KDMu w 1954 r. Widać, że w zachowanym jako tako parterze kamienicy działa sklep. Furmanki ustawiają się w kolejce po cegłę, którą potem ul. Kościuszki dostarczą na dworzec. Cudem ocalały owalny, drewniany kiosk i naprzeciwko słup ogłoszeniowy, jeden z dwóch, tego typu, które stoją do dziś.
Skan z odbitki.
1953
- Dodane: 2013-07-24 20:58:53