Wrocław - Opera Wrocławska, Wrocław 1957 r., pochód pierwszomajowy na ul. Świdnickiej. Przed budynkiem opery przejeżdża ekipa wrocławskiego klubu łączności Ligi Przyjaciół Żołnierza, zapewniająca obsługę radiową pochodu. Klub miał siedzibę w Rynku, w kamienicy pod nr 5, i był jedyną taką placówką w mieście. W każdym samochodzie, obok kierowcy-żołnierza siedzą rozpoznani członkowie klubu, od lewej do prawej: Tadeusz Doliński SP6FY, Mieczysław Wandor SP6OQ i Leszek Kowalski SP6CT. Żyje tylko ostatni z wymienionych, vide: http://fotopolska.eu/28339,foto.html . Naszym samochodziarzom chyba nie muszę dodawać, że samochody, to amerykańskie Willisy, czyli popularne jeepy.
1957
- Dodane: 2012-04-01 13:47:11