starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 14 głosy | średnia głosów: 5.55
Skomentuj zdjęcie
Położą nowe tory czy zrobią autostradę ?
2009-10-19 22:17:42 (16 lat temu)
do pawulon: Raczej nie położą - w opisie obiektu jest podany rok likwidacji...
2009-10-19 22:28:08 (16 lat temu)
Jarosław Dubowski
Na stronie od 2008 grudzień
17 lat 6 miesięcy 14 dni
Dodane: 19 października 2009, godz. 21:51:42
Autor zdjęcia: Jarosław Dubowski
Rozmiar: 1000px x 592px
21 pobrań
6946 odsłon
5.55 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia Jarosław Dubowski
Obiekty widoczne na zdjęciu
stacje
Zbudowano: 1928
Zlikwidowano: 1996
Linia kolejowa nr 132 biegnie w południowej Polsce, przebiega przez województwa śląskie, opolskie i dolnośląskie. Łączy Bytom z Wrocławiem. Pomiędzy Opolem a Wrocławiem, linia ta jest fragmentem linii E 30, a pomiędzy Pyskowicami, a Opolem, CE-30. Linie te tworzą III paneuropejski korytarz transportowy. Pomiędzy Zabrzem, a Pyskowicami, linia jest nieczynna. Ruch pasażerski prowadzony jest na odcinkach Bytom – Bytom Bobrek (dalej do Gliwic liniami nr 188 i 147), oraz Pyskowice – Wrocław Główny. Odcinki Bytom – Zabrze Biskupice, oraz Pyskowice - Wrocław umieszczone są w wykazie linii o znaczeniu państwowym.

Źródło: Wikipedia
Linie kolejowe w Polsce
więcej zdjęć (10)