|
starsze nowsze oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 5 głosów | średnia głosów: 6
10 lipca 2016 , Wnętrze wyburzonej w ubiegłym roku dobudówki.Skomentuj zdjęcie
|
Dodane: 23 stycznia 2018, godz. 19:10:38 Autor zdjęcia: grzegorzem Rozmiar: 1500px x 1095px Aparat: Samsung S1060 1sƒ / 2.8ISO 506mm
2 pobrania 630 odsłon 6 średnia ocen Poprzednie i następne zdjęcia grzegorzem Obiekty widoczne na zdjęciu Wnętrza przed remontem więcej zdjęć (6) Dworzec kolejowy Cieszyn więcej zdjęć (75) Zbudowano: 1887-1888 Dawniej: Teschen-Boberthal (1888-1921) Cieszyn-Bobrówka (1921-1925) Cieszyn (1925-1939) Teschen Ost (1939-1945) Cieszyn Wschodni (1945-1947) Cieszyn (1947-) Prace budowlane rozpoczęły się we wrześniu 1887 r. W październiku tego samego roku budynek został nakryty dachem. W lipcu 1888 r. informowano o szybko postępujących pracach przy budynku, który robi imponujące wrażenie, pomimo iż jest otoczony ogrodzeniem. W 2016 r. podczas rozbiórki fragmentu dworca odkryto, iż budynek został wzniesiony z cegieł pochodzących z cegielni Fritza Fuldy. We wrześniu 1889 r. w budynku otwarto niedużą restaurację, którą zarządzał hotelarz Schreinzer. ul. Hajduka Feliksa więcej zdjęć (234) Dawniej: Gabrielstraße, dr Philippa Gabriela Droga powstała w 1888 r,. a jej wykonawcą było przedsiębiorstwo budowlane Redlich & Berger z Wiednia. Najprawdopodobniej budowę drogi dojazdowej do stacji wykonał lokalny podwykonawca. Oddana do użytku została we wrześniu tego samego roku. W 1898 r. ulica ta otrzymała swą nazwę, a mianowicie Gabrielstraße od imienia Filipa Gabriela, zasłużonego cieszyńskiego nauczyciela, dyrektora gimnazjum katolickiego i członka władz miejskich. Kiedy w 1920 roku zmieniano nazwy ulic w Cieszynie, zdecydowano się jej nie zmieniać. Ciekawostką jest fakt, że projekt zmian referował Feliks Hajduk (1885-1924). W 1939 roku, jeszcze za istnienia II RP, władze Cieszyna zmieniły patrona ulicy - Gabriela zastąpił właśnie Hajduk. Niemieccy okupanci przerobili ją na Bobertal-Straße, po zakończeniu II wojny światowej wrócono do Hajduka. |