starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 5 głosów | średnia głosów: 6

Polska woj. śląskie powiat cieszyński Cieszyn Śródmieście ul. Hajduka Feliksa Dworzec kolejowy Cieszyn Wnętrza przed remontem

10 lipca 2016 , Wnętrze wyburzonej w ubiegłym roku dobudówki.

Skomentuj zdjęcie
czesil
 
Czemu kasy biletowe był w przybudówce, a nie w budynku głównym?
2018-01-23 20:56:03 (8 lat temu)
do czesil: Kurczę, mam nadzieję, że nic nie pokręciłem... Nie wiem ;-)
2018-01-23 21:02:11 (8 lat temu)
czesil
 
do grzegorzem: Wygląda na przybudówkę, bo budynek główny ma wysokie stropy.
2018-01-23 21:06:14 (8 lat temu)
grzegorzem
+1 głosów:1
do czesil: Tak, zgadza się. Na "Kolejach Śląska Cieszyńskiego" znacznie ciekawsze zdjęcie -
2018-01-23 21:11:26 (8 lat temu)
do czesil: Tak, kasy biletowe byly w przypudowce. Nieraz tam stalem kolejke i szlak mnie trafial. I nie raz dzieky "dobrze" kupionemu biletu dostaliśme mandat od konduktora...Dzieky za internet i kupowanie biletu przes sieć....:-)
2018-01-24 07:13:07 (8 lat temu)
grzegorzem
Na stronie od 2012 marzec
14 lat 3 miesiące 13 dni
Dodane: 23 stycznia 2018, godz. 19:10:38
Autor zdjęcia: grzegorzem
Rozmiar: 1500px x 1095px
Aparat: Samsung S1060
1sƒ / 2.8ISO 506mm
2 pobrania
630 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia grzegorzem
Obiekty widoczne na zdjęciu
Wnętrza przed remontem
więcej zdjęć (6)
Dworzec kolejowy Cieszyn
więcej zdjęć (75)
Zbudowano: 1887-1888
Dawniej: Teschen-Boberthal (1888-1921) Cieszyn-Bobrówka (1921-1925) Cieszyn (1925-1939) Teschen Ost (1939-1945) Cieszyn Wschodni (1945-1947) Cieszyn (1947-)
Prace budowlane rozpoczęły się we wrześniu 1887 r. W październiku tego samego roku budynek został nakryty dachem. W lipcu 1888 r. informowano o szybko postępujących pracach przy budynku, który robi imponujące wrażenie, pomimo iż jest otoczony ogrodzeniem. W 2016 r. podczas rozbiórki fragmentu dworca odkryto, iż budynek został wzniesiony z cegieł pochodzących z cegielni Fritza Fuldy. We wrześniu 1889 r. w budynku otwarto niedużą restaurację, którą zarządzał hotelarz Schreinzer.
ul. Hajduka Feliksa
więcej zdjęć (234)
Dawniej: Gabrielstraße, dr Philippa Gabriela
Droga powstała w 1888 r,. a jej wykonawcą było przedsiębiorstwo budowlane Redlich & Berger z Wiednia. Najprawdopodobniej budowę drogi dojazdowej do stacji wykonał lokalny podwykonawca. Oddana do użytku została we wrześniu tego samego roku. W 1898 r. ulica ta otrzymała swą nazwę, a mianowicie Gabrielstraße od imienia Filipa Gabriela, zasłużonego cieszyńskiego nauczyciela, dyrektora gimnazjum katolickiego i członka władz miejskich. Kiedy w 1920 roku zmieniano nazwy ulic w Cieszynie, zdecydowano się jej nie zmieniać. Ciekawostką jest fakt, że projekt zmian referował Feliks Hajduk (1885-1924). W 1939 roku, jeszcze za istnienia II RP, władze Cieszyna zmieniły patrona ulicy - Gabriela zastąpił właśnie Hajduk. Niemieccy okupanci przerobili ją na Bobertal-Straße, po zakończeniu II wojny światowej wrócono do Hajduka.