starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 4 głosy | średnia głosów: 6
Skomentuj zdjęcie
esski
Na stronie od 2009 październik
16 lat 8 miesięcy 1 dzień
Dodane: 5 lutego 2018, godz. 20:08:41
Rozmiar: 667px x 985px
12 pobrań
1440 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia esski
Obiekty widoczne na zdjęciu
Brama kościelna
więcej zdjęć (4)
Kościół Narodzenia NMP
więcej zdjęć (13)
Zbudowano: XVI wiek
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Nowogrodzie - Budowla murowana została wzniesiona w 1409 roku w stylu późnogotyckim i spłonęła w 1788 roku. Została wtedy wybudowana drewniana kaplica, natomiast w 1821 roku została odbudowana dawna świątynia, która została rozbudowana w 1865 roku. W 1874 roku została konsekrowana przez biskupa sejneńskiego. W 1915 roku, w czasie I wojny światowej, kościół został całkowicie zniszczony, w latach 1922-1926 został odbudowany dzięki staraniom księdza Witolda Supińskiego. W czasie II wojny światowej budowla ponownie została doszczętnie zrujnowana. Odbudowywali ją w latach 1946-1956 proboszczowie: ksiądz Stanisław Prószyński i Stanisław Miklaszewicz.
ul. Miastkowska
więcej zdjęć (25)