|
|  | powiat łomżyński |
Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:
- Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
- Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
- Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł
Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3
|
a%3A4%3A%7Bs%3A1%3A%22k%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bi%3A1%3Bi%3A1%3Bs%3A6%3A%22Polska%22%3B%7Ds%3A1%3A%22w%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A1%3A%228%22%3Bi%3A1%3Bs%3A9%3A%22podlaskie%22%3B%7Ds%3A1%3A%22p%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A3%3A%22124%22%3Bi%3A1%3Bs%3A12%3A%22%C5%82om%C5%BCy%C5%84ski%22%3B%7Ds%3A1%3A%22m%22%3Ba%3A3%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A5%3A%2219980%22%3Bi%3A1%3Bs%3A9%3A%22Nowogr%C3%B3d%22%3Bi%3A2%3Bb%3A1%3B%7D%7D
|
wczytywanie danych...
|
|
|
|
|
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Nowogrodzie - Budowla murowana została wzniesiona w 1409 roku w stylu późnogotyckim i spłonęła w 1788 roku. Została wtedy wybudowana drewniana kaplica, natomiast w 1821 roku została odbudowana dawna świątynia, która została rozbudowana w 1865 roku. W 1874 roku została konsekrowana przez biskupa sejneńskiego. W 1915 roku, w czasie I wojny światowej, kościół został całkowicie zniszczony, w latach 1922-1926 został odbudowany dzięki staraniom księdza Witolda Supińskiego. W czasie II wojny światowej budowla ponownie została doszczętnie zrujnowana. Odbudowywali ją w latach 1946-1956 proboszczowie: ksiądz Stanisław Prószyński i Stanisław Miklaszewicz.
a_Naj%C5%9Bwi%C4%99tszej_Maryi_Panny_w_Nowogrodzie
więcej 
|
proszę czekać...
Kościół Narodzenia NMP - obiekty i wydarzenia  |
|
|
|