starsze
nowsze
1
1+
2-
2
2+
3-
3
3+
4-
4
4+
5-
5
5+
6-
6
oceń zdjęcie | skomentuj ocenę | 7 głosów | średnia głosów: 6

Polska woj. zachodniopomorskie Świnoujście ul. Żeromskiego Stefana Hotel "Promenada"

28 sierpnia 2020 , Hotel "Promenada".

Skomentuj zdjęcie
Co się dzieje z budynkiem? Czy ktoś może wie coś na temat jego dalszych losów?
2024-02-04 02:17:08 (2 lata temu)
podroznikwczasie
+1 głosów:1
do Ismena: W czerwcu 2021 roku, "Promenada" była licytowana na aukcji komorniczej z ceną wywoławczą 2 925 000 zł (cena oszacowania 3 900 000 zł). Hotel ktoś kupił i dzieli on los "Wisusa" - jest poddawany generalnemu remontowi, który choć wygląda na rozbiórkę, to podobnie było z "Wisusem" :)
Wisus przed remontem:
Wisus w trakcie remontu:
Wisus po remoncie i rekonstrukcji:
Dla Wisusa, konserwator zabytków wydał zgodę inwestorowi na rozebranie budynku do pierwszej kondygnacji i nadbudowanie go nową konstrukcją będącą kopią zabytkowego hotelu, dzięki czemu budynek odzyskał dawny wygląd i charakter. Obstawiam, że z "Promenadą" jest tak samo, bo oba obiekty wpisane są do ewidencji zabytków, więc nie można byłoby ich od tak wyburzyć, a w ich miejscu postawić nowego apartementowca :) Tu warto nadmienić, że w listopadzie 2021 roku, miasto wystawiło na sprzedaż budynek dawnego Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego "Fregata" z ceną wywoławczą 10 mln złotych. W styczniu 2022 roku pojawiła się informacja, że "Fregata" została sprzedana za 14,7 mln złotych netto. Nowy właściciel nie będzie mógł tam wybudować apartamentów na sprzedaż, ponieważ nieruchomość znajduje się w strefie uzdrowiskowej A, a sam budynek jest wpisany do ewidencji zabytków. To oznacza, że wszelkie plany inwestycyjne dotyczące zabudowy muszą być uzgadniane ze służbami konserwatorskimi.
Trzeba trzymać kciuki, aby remont/nowa adaptacja "Promenady" i "Fregaty" zakończyły się sukcesem, tak samo jak to było z "Wisusem".
Ps. Wisus miał wiele szcześcia, bo upodobali go sobie bezdomni - raz paliło się poddasze, a później rozpalono w nim ognisko na pierwszym piętrze ... nie wiele brakowało :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2024-02-04 23:17:41 (2 lata temu)
Ismena
+1 głosów:1
do podroznikwczasie: Szczęście to miałam ja, bo kiedyś spory płat tynku odpadł od elewacji Wisusa i upadł jakieś 4-5 metrów ode mnie ;). Ale fakt, że Wisus stał latami i niszczał, aż przykro było patrzeć. Ostatnich turystów to chyba widziałam tam na początku stulecia. Czy miał szczęście? Taka lokalizacja, biorąc pod uwagę dzisiejsze zagęszczenie przy Promenadzie, to duży atut.
2024-02-05 00:51:59 (2 lata temu)
do Ismena: To no miałaś dużo szczęścia :) Wisus pomimo świetnej lokalizacji miał pecha, bo po wycofaniu się Rosjan z dzielnicy nadmorskiej, został przejęty przez miasto, które na początku lat 60-tych otworzyło w nim dom studencki. Z pensjonatu korzystali głównie studenci przyjeżdżający na festiwal Fama. Przez lata obiekt nie był remontowany i wieloktronie zmieniał właścicieli. Przez zły stan techniczny obiektu, Wisus raczej nie mógł cieszyć się pełnym obłożeniem, co przypieczętowało jego dalszy los Dobrze, że udało się uratować ten zabytek i miejmy nadzieję, że finał remontu "Promenady" będzie taki sam :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2024-02-05 16:52:44 (2 lata temu)
do podroznikwczasie: Typuję, że wkrótce ktoś zajmie się "Bratniakiem", albo terenem po nim. Jeśli to już się nie stało ;)
2024-02-19 01:39:04 (2 lata temu)
McAron
Na stronie od 2006 marzec
20 lat 3 miesiące 24 dni
Dodane: 30 sierpnia 2020, godz. 15:42:27
Autor zdjęcia: McAron
Rozmiar: 1800px x 1410px
Aparat: Redmi Note 9S
1 / 299sƒ / 1.8ISO 1005mm
3 pobrania
1511 odsłon
6 średnia ocen
Poprzednie i następne zdjęcia McAron
Obiekty widoczne na zdjęciu
Hotel "Promenada"
więcej zdjęć (27)
Zlikwidowano: 2025
Dawniej: Strandpalast
ul. Żeromskiego Stefana
więcej zdjęć (789)
Dawniej: Dünen Straße, Neue Dünen Straße, Admiral Scheer Strasse