26.06.2026 - między godz. 10:30 a 12:00 mogą wystąpić przerwy w działaniu strony.
| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - ul. Żeromskiego Stefana
1
1
1a
2
Więcej (52)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Willa "Wald und See"
160
m
Świnoujście
Willa "Hilda"
164
m
Świnoujście
Konopnickiej 8
254
m
Świnoujście
Willa "Aegir"
257
m
Świnoujście
Haus Auguste-Victoria
312
m
Świnoujście

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Hotel "Promenada"

Obiekt obecnie nie istnieje
Zlikwidowano: 2025
Dawniej: Strandpalast
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Ismena
 
Co się dzieje z budynkiem? Czy ktoś może wie coś na temat jego dalszych losów?
2024-02-04 02:17:08 (2 lata temu)
podroznikwczasie
 
+1 głosów:1
do Ismena: W czerwcu 2021 roku, "Promenada" była licytowana na aukcji komorniczej z ceną wywoławczą 2 925 000 zł (cena oszacowania 3 900 000 zł). Hotel ktoś kupił i dzieli on los "Wisusa" - jest poddawany generalnemu remontowi, który choć wygląda na rozbiórkę, to podobnie było z "Wisusem" :)
Wisus przed remontem:
Wisus w trakcie remontu:
Wisus po remoncie i rekonstrukcji:
Dla Wisusa, konserwator zabytków wydał zgodę inwestorowi na rozebranie budynku do pierwszej kondygnacji i nadbudowanie go nową konstrukcją będącą kopią zabytkowego hotelu, dzięki czemu budynek odzyskał dawny wygląd i charakter. Obstawiam, że z "Promenadą" jest tak samo, bo oba obiekty wpisane są do ewidencji zabytków, więc nie można byłoby ich od tak wyburzyć, a w ich miejscu postawić nowego apartementowca :) Tu warto nadmienić, że w listopadzie 2021 roku, miasto wystawiło na sprzedaż budynek dawnego Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego "Fregata" z ceną wywoławczą 10 mln złotych. W styczniu 2022 roku pojawiła się informacja, że "Fregata" została sprzedana za 14,7 mln złotych netto. Nowy właściciel nie będzie mógł tam wybudować apartamentów na sprzedaż, ponieważ nieruchomość znajduje się w strefie uzdrowiskowej A, a sam budynek jest wpisany do ewidencji zabytków. To oznacza, że wszelkie plany inwestycyjne dotyczące zabudowy muszą być uzgadniane ze służbami konserwatorskimi.
Trzeba trzymać kciuki, aby remont/nowa adaptacja "Promenady" i "Fregaty" zakończyły się sukcesem, tak samo jak to było z "Wisusem".
Ps. Wisus miał wiele szcześcia, bo upodobali go sobie bezdomni - raz paliło się poddasze, a później rozpalono w nim ognisko na pierwszym piętrze ... nie wiele brakowało :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2024-02-04 23:17:41 (2 lata temu)
Ismena
 
+1 głosów:1
do podroznikwczasie: Szczęście to miałam ja, bo kiedyś spory płat tynku odpadł od elewacji Wisusa i upadł jakieś 4-5 metrów ode mnie ;). Ale fakt, że Wisus stał latami i niszczał, aż przykro było patrzeć. Ostatnich turystów to chyba widziałam tam na początku stulecia. Czy miał szczęście? Taka lokalizacja, biorąc pod uwagę dzisiejsze zagęszczenie przy Promenadzie, to duży atut.
2024-02-05 00:51:59 (2 lata temu)
do Ismena: To no miałaś dużo szczęścia :) Wisus pomimo świetnej lokalizacji miał pecha, bo po wycofaniu się Rosjan z dzielnicy nadmorskiej, został przejęty przez miasto, które na początku lat 60-tych otworzyło w nim dom studencki. Z pensjonatu korzystali głównie studenci przyjeżdżający na festiwal Fama. Przez lata obiekt nie był remontowany i wieloktronie zmieniał właścicieli. Przez zły stan techniczny obiektu, Wisus raczej nie mógł cieszyć się pełnym obłożeniem, co przypieczętowało jego dalszy los Dobrze, że udało się uratować ten zabytek i miejmy nadzieję, że finał remontu "Promenady" będzie taki sam :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2024-02-05 16:52:44 (2 lata temu)
Ismena
 
do podroznikwczasie: Typuję, że wkrótce ktoś zajmie się "Bratniakiem", albo terenem po nim. Jeśli to już się nie stało ;)
2024-02-19 01:39:04 (2 lata temu)
Ismena
 
Proszę o znacznik na Żeromskiego 20.
2022-09-22 17:05:46 (3 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
2023-10-13 18:19:17 (2 lata temu)
Gamebitt
 
+1 głosów:1
To jedyne zdjęcie, na którym widać te charakterystyczne kratki na elewacji.
2023-12-21 19:40:46 (2 lata temu)
Ismena
 
+1 głosów:1
Widzę, że zapowiada się nie tylko renowacja, ale i rozbudowa. Dodane jedno piętro i chyba winda. To znaczy, że budynek nie był traktowany jako zabytkowy.
2025-04-12 02:12:45 (rok temu)
Ismena
 
+1 głosów:1
O rany, co się tu dzieje? Będą ją od piwnic budować na nowo jak Wisusa?
2025-05-13 18:07:08 (rok temu)
podroznikwczasie
 
+1 głosów:1
do Ismena: "Promenada" nie jest wpisana do rejestru zabytków ... ale leży w granicach chronionego "układu urbanistycznego dzielnicy nadmorskiej" (PL.1.9.ZIPOZ.NID_N_32_UU.36747). Jeśli się nie mylę, to każda zmiana w budynkach znajdujących się na chronionym układzie przestrzennym, która wpływa na wygląd zewnętrzny, wymaga wcześniejszego uzgodnienia z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Nowy budynek może być postawiony, ale musi on być zgodny z charakterem historycznym otoczenia, co oznacza, że nowa forma zabudowy (bryła, wysokość, materiały czy kształt dachu) musi harmonizować z układem urbanistycznym i krajobrazem kulturowym. Inwestor nie musi odtwarzać identycznej kopii, ale projekt nowego budynku musi mieć akceptację konserwatora zabytków i być zgodny z historycznym kontekstem dzielnicy :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2025-05-16 00:47:40 (rok temu)
siewie4
 
+1 głosów:1
do Ismena: "A słowo faktem się stało"
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2025-05-26 12:12:39 (rok temu)
Ismena
 
+2 głosów:2
do podroznikwczasie: Znalazłam jeszcze kawałek starej "Promenady" .
2025-05-19 01:26:26 (rok temu)
Ismena
 
+2 głosów:2
do podroznikwczasie: Dobrze byłoby dać jej "krzyżyk", bo obiekt już nie istnieje. Jak wybudują nową, to będzie nowy obiekt.
2025-05-25 14:05:59 (rok temu)
do Ismena: Zrobione :)
2025-05-25 21:30:40 (rok temu)
Ismena
 
+1 głosów:1
do podroznikwczasie: Mamy więcej zdjęć ruin po "Promenadzie" niż samego budynku ;)
2025-05-26 16:41:38 (rok temu)
Ismena
 
+1 głosów:1
do siewie4: Jakiś szał budowlany ogarnął wszystkich ;) Ale cóż się dziwić. Podobno Świnoujście jest drugim najdroższym miastem w Polsce za m2, (po Zakopanem).
2025-05-26 16:46:15 (rok temu)
Pokaż na mapie
6 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet
Ostatnio przeglądane: stawiszyn stawiszyn park rzeźb warszawa wołowa grochowska targ bydła warszawa targ Miłoszycka 24 gdansk siedlce warecka nowy świat zielona góra zielona góra Piotrkowska mielec mielec Świnoujście Świnoujście Świnoujście Świnoujście Międzyzdroje Cmolas Kielce, Grunwaldzka 31a-31g oaza trolejbus Międzyzdroje Gryfa Pomorskiego neony neony neony neony neony Międzyzdroje neony Ostrowy Tuszowskie Ostrowy Tuszowskie