Forum Skyscrapercity, zdjęcie 1300px:
Duże zdjęcie - link bezpośredni:
Blog: Miniatura podlinkowana do dużego zdjęcia na fotopolsce:
Duże zdjęcie: link do zdjęcia:
Miniatura: link do miniatury:
11 lutego 2012 , Ulica Oświęcimska przed rozpoczęciem budowy Alei Bartoszewskiego - widok z ulicy Obwodowej poprzez posesję Obwodowa 12
Widoczny tu zdrój uliczny podłączony do wodociągu doprowadzonego do położonych po drugiej stronie ulicy Obwodowej ogródków działkowych stanowi jedyne źródło zaopatrzenia w wodę dla kilku domów usytuowanych przy ulicy Obwodowej i odchodzących od niej uliczek.
Ulica Oświęcimska to przecznica ulicy Obwodowej.
Ulica według planów z lat 30. miała zaczynać się od ulicy Będzińskiej, ale ostatecznie powstał tylko jej końcowy czterdziestometrowy odcinek bez wylotu. Istniały tu tylko dwa domy (pod nr 21 i 22). Pierwszy rozebrany został dopiero w 2012 r. w związku z budową Alei Bartoszewskiego.
Więcej informacji zawartych jest w opisie ulicy Obwodowej -